22232425262728
293031

Treść

Ponad 200 biegaczy na trasie Biegu Olka

Za nami siedemnasta odsłona Ogólnopolskiego Ulicznego Biegu Olka.  Sportowe zmagania na trasie Wyrzysk - Osiek na Notecią - Wyrzysk ukończyło 211 zawodników.

• XVII Bieg Olka

W sobotnie gorące popołudnie, 13 czerwca  br.,  po raz kolejny odbyły się zawody upamiętniające Edmunda Wojciechowskiego i Aleksandra Napierałę - zasłużonych działaczy sportowych z  Gminy Wyrzysk.  Przed startem biegu głównego odbyły się  zmagania dla najmłodszych miłośników sportowej aktywności.  Na dystansach od  400 do 1250 m rywalizowali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Krótko po godz. 17-tej na trasę wybiegli biegacze z całej Polski i nie tylko. Najszybciej 10 km dystans pokonał Uladzislau Pramau z Białorusi. Drugie miejsce wśród mężczyzn zajął jego rodak Vladimir Tonchinski a trzecie Bartosz Kryske z Białych Błot. Wśród kobiet najlepsza okazała się Alena Makolava z Białorusi. Za nią uplasowała się Anna Skrzypczak z Piły  i Valera Petryshenko z Białorusi.  Wśród mieszkańców Gminy Wyrzysk najlepiej wypadł Łukasz Kopyciński i Dorota Francikowska - oboje z Osieka nad Notecią.  Pomimo panującego upału „Bieg Olka” ukończyło 211 osób.

W ramach imprezy odbyły się również po raz trzeci Otwarte Mistrzostwa Gminy Wyrzysk  w Nordic Walking, w których wzięło udział 15 osób.

XVII Ogólnopolski Bieg Uliczny im. E. Wojciechowskiego „Olka”  zorganizowała Gmina Wyrzysk przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Pile w ramach cyklu „Biegaj z nami”.