Wyszukiwarka

Wyszukiwarka :

06

Wyczyszczanie na podium

Hubert Semczuk z Wyrzyska wygrał dystans mega, a Miłosz Czechowicz z Piły, a urodził i uczył się jeździć na rowerze w Wyrzysku, dystans mini MTB Wyrzysk Maraton.

28 maja 2017r. odbyła  się kolejna impreza z cyklu  "Bike  Cross Maraton". Rozpoczęła ją Przejazd Rodzinny, w którym wzięło udział prawie 100 miłośników dwóch kółek. Wszystkim udało pokonać się ponad 6-kilometrowa trasę po urokliwych zakątkach gminy. Na mecie na uczestników przejazdu czekały wyjątkowe medale.

W tym roku szósty MTB Wyrzysk Maraton ukończyło 526 zawodników. Pomimo upału uśmiech i zadowolenie nie znikały z twarzy uczestników. Trasa, podobnie  jak w zeszłym roku przebiegała w lasach należących do Nadleśnictwa Kaczory Leśnictwo Zielona Góra i była prawdziwą kwintesencją MTB. Na trasie nie zabrakło trudnych i stromych podjazdów, szybkich zjazdów, zmienna nawierzchnia.

Niekwestionowanym bohaterem tegorocznej imprezy został wyrzyszczanin Hubert Semczuk, który zwyciężył w dystansie MEGA. Jego wynik to 2:08:34. Na dystansie MINI zwyciężył Miłosz Czechowicz z Piły. Jak sam przyznał pochodzi z Wyrzyska – tu się urodził, uczył się jeździć na rowerze na targowisku.

W takiej imprezie nie zabrało innych przedstawicieli z Gminy Wyrzysk. Dystans MINI pokonali: Jakub Filipiak z Osieka nad Notecią, Bartosz Biernacki z Wyrzyska, Miłosz Giese z Osieka nad Notecią, Andrzej Głąb z Wyrzyska, Marek Rusin z Osieka nad Notecią, Wojciech Sobiech, Paweł Włodarek z Wyrzyska, Marcin Lewandowski z Osieka nad Notecią, Jacek Kornacki, Mariusz Kałużny, Marcin Żakowski, Wawrzyniec Winnicki z Wyrzyska, Kamil Brzezinski z Osieka nad Notecią, Andrzej Pyszka, Monika Rerek, Małgorzata Paczkowska i Zdzisław Karmelita z Wyrzyska.

- Wielkie słowa uznania i podziękowania dla osób i instytucji zaangażowanych w organizację tak wspaniałej imprezy – powiedziała Bogusława Jagodzińska, burmistrz Wyrzyska – Dziękuję osobom, które przyczyniły się do tego, że w Wyrzysku pojawiło się MTB i z roku na rok przybywa do naszego miasta coraz więcej miłośników tego sportu. Niecodzienna atmosfera, zadowolenie z trasy i organizacji sprawia, że wracają co roku, z czego bardzo się cieszę.

Po trudach nadszedł czas dekoracji najlepszych pań i panów w poszczególnych kategoriach wiekowych na obu dystansach.