Wyrzysk.pl - oficjalny serwis Gminy Wyrzysk

Główne działy

Kalendarium

«luty 2018»
PnWtŚrCzwPtSobNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Treść

Aktualności Stowarzyszenia Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP

 

1. Powołana przez Centrum PISOP Fundacja NIWA Edukacji i Rozwoju od połowy lipca realizuje projekt promujący program „Wielkopolska Karta Rodziny”.  Do programu przyjętego w zeszłym roku przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego dołączyło jak dotąd 35 firm i instytucji. Jako partnerzy programu oferują zniżki dla rodzin posiadających co najmniej trójkę dzieci.

Nowi partnerzy przystępujący do programu wezmą udział w plebiscycie „Pionierzy Wielkopolskiej Karty Rodziny”, prowadzonym na łamach Dziennika Polska Głos Wielkopolski. W jego ramach mieszkańcy województwa w głosowaniu wyłonią 3 miejsca najbardziej przyjazne rodzinie.

Aby przystąpić do Wielkopolskiej Karty Rodziny należy napisać maila na adres fundacja@fundacjaniwa.pl.

Polecamy również polubienie profilu Wielkopolskiej Karty Rodziny na facebooku, gdzie pojawiać się będą podstawowe informacje, a także oferta instytucji, które przystąpiły do Programu.

Projekt współfinansowany ze środków Województwa Wielkopolskiego.

 

2. Z myślą o młodych ludziach Fundacja Tesco Dzieciom po raz trzeci organizuje konkurs grantowy – „Pracownia Talentów”.

Organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o środki na realizację długoterminowych projektów edukacyjnych trwających 9 miesięcy (od października 2015 do czerwca 2016).

Szansę na otrzymanie grantu mają organizacje, które przygotują ciekawy projekt dotyczące walki z marnowaniem żywności – edukowania dzieci i młodzieży nt. źródeł i przyczyn marnotrawienia żywności i walka z tym zjawiskiem.

Termin złożenia aplikacji upływa 31 sierpnia 2015 r.

Źródło: http://fundusze.ngo.pl/wiadomosc/1651598.html

 

3. W Polsce do wyrzucania niespożytej żywności przyznaje się 35% badanych (Millward Brown SMG/KRC na zlecenie Federacji Polskich Banków Żywności, wrzesień 2014 r.). Znacząco częściej żywność wyrzucają osoby pracujące, mieszkające w dużych miastach.

Źródło: www.niemarnuje.pl

  • autor: Urząd Miejski w Wyrzysku, data: 2015-08-12

« wstecz

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Intranet

Intranet - Logowanie

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.