Wyrzysk.pl - oficjalny serwis Gminy Wyrzysk

Główne działy

Kalendarium

«marzec 2018»
PnWtŚrCzwPtSobNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Treść

Nowa strategia rozwoju Gminy Wyrzysk

Rozpoczęły się prace nad tworzeniem Strategii Rozwoju Gminy Wyrzysk na lata 2016 – 2025. Pierwsze spotkanie w tej sprawie odbyło się we wtorek 23 czerwca br. 

  • Warsztaty - nowa strategia rozwoju Gminy Wyrzysk
  • Warsztaty - nowa strategia rozwoju Gminy Wyrzysk
  • Warsztaty - nowa strategia rozwoju Gminy Wyrzysk

We wtorkowe popołudnie 23 czerwca br. na sali widowiskowej przy Szkole Podstawowej  w Wyrzysku odbyły się warsztaty w ramach prac nad nową strategią rozwoju gminy. Uczestnicy spotkania dokonali analizy SWOT czyli posegregowali posiadane informacje o Gminie Wyrzysk wg czterech kategorii - mocne strony, słabe strony, szanse  i zagrożenia. Ten element planowania strategicznego stanowi punkt wyjścia do dalszych prac na nowym programem rozwoju społeczno-gospodarczego gminy. 

 

W związku z tym, że dotychczasowa strategia rozwoju obejmu okres do 2015 r. konieczne jest opracowanie nowego dokumentu. Chcemy jak najbardziej uspołecznić proces tworzenia strategii, dlatego przewidziano organizację warsztatów dla lokalnych liderów i organizacji działających w naszej gminie. Odbędą się również szerokie konsultacje społeczne, gdzie każdy z mieszkańców będzie mógł wnieść swoje uwagi  na temat roboczej wersji nowej strategii. Musimy wiedzieć w jakim kierunku ma rozwijać się nasza gmina i taki scenariusz należy wspólnie nakreślić. Zapraszam serdecznie wszystkich mieszkańców do włączenia się w prace nad Strategią Rozwoju Gminy Wyrzysk na lata 2016 - 2025 - mówi Bogusława Jagodzińska, Burmistrz Wyrzyska.

 

Dokument opracowywany jest przy wsparciu Dolnośląskiego Centrum Rozwoju Lokalnego  z Wrocławia. Zakończenie prac nad nową strategią przewidziane jest na koniec sierpnia 2015 r.

 

Na oficjalnej stronie gminy - www.wyrzysk.pl - w sekcji Mieszkaniec/Gmina Wyrzysk została dodana zakładka „Nowa Strategia”, w której prezentowane będą bieżące informacje o postępach prac nad dokumentem. 

 

Urząd Miejski w Wyrzysku

  • autor: Urząd Miejski w Wyrzysku, data: 2015-06-26

« wstecz

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Intranet

Intranet - Logowanie

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.