Wyrzysk.pl - oficjalny serwis Gminy Wyrzysk

Główne działy

Menu

Kalendarium

«luty 2019»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Treść

Przynależność do organizacji

Gmina Wyrzysk należy do następujących organizacji, stowarzyszeń i związków:

 

Związek Międzygminny „Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi”

Zadaniem związku jest  zaspokojenie potrzeb mieszkańców gmin - uczestników Związku  w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi oraz skorelowanych z nim innych usług publicznych.  Członkami Związku są Gmina Białośliwie, Gmina Drawsko, Miasto i Gmina Jastrowie, Gmina Kaczory, Miasto i Gmina Krajenka, Miasto i Gmina Krzyż Wielkopolski, Gmina Miasteczko Krajeńskie, Miasto i Gmina Okonek, Miasto Piła, Miasto i Gmina Ujście, Miasto i Gmina Wieleń, Miasto i Gmina Wyrzysk, Miasto i Gmina Wysoka. Siedzibą Związku jest miasto Piła.

Więcej informacji: www.prgok.pl

 

Lokalna Grupa Rybacka „7 RYB”

Celem stowarzyszenia jest działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju obszarów zależnych od rybactwa, aktywizowanie społeczności zamieszkujących obszary zależne od rybactwa, realizacja lokalnej strategii rozwoju obszarów rybackich, złagodzenie zmian strukturalnych w sektorze rybackim oraz wspieranie jakości środowiska przyrodniczego i kulturowego, w tym potencjału obszarów należących do sieci Natura 2000. Na dzień 2 stycznia 2014 r. stowarzyszenie liczyło 152 członków (125 osób fizycznych i 27 osób prawnych). Siedzibą stowarzyszenia jest miejscowość Wągrowiec.

Więcej informacji: www.7ryb.pl

 

Lokalna Grupa Działania „Krajna nad Notecią”

  • logo LGD

Celem stowarzyszenia jest m.in. budowanie trójsektorowego partnerstwa i umacnianie potencjału społecznego na obszarach wiejskich, opracowanie Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru działania  Lokalnej Grupy Działania oraz jej realizacja, aktywizowanie społeczeństwa do czynnego udziału w procesie rozwoju obszarów wiejskich oraz wspieranie działań, których celem jest ochrona zasobów historycznych, przyrodniczych i kulturalnych. Obszar działania LGD „Krajna nad Notecią” obejmuje gminy Złotów, Krajenka, Łobżenica, Wysoka, Wyrzysk, Miasteczko Krajeńskie, Białośliwie oraz Szydłowo. Siedzibą stowarzyszenia jest miejscowość Wyrzysk.

Więcej informacji: http://lgdkrajna.pl/

 

Organizacja Turystyczna Północnej Wielkopolski „Dolina Noteci” 

Stowarzyszenie pn.  Organizacja Turystyczna Północnej Wielkopolski „Dolina Noteci”  jest płaszczyzną współdziałania jednostek samorządu terytorialnego Północnej Wielkopolski, organizacji branżowych, środowiska nauki i przedsiębiorców szeroko rozumianego sektora obsługi ruchu turystycznego, zajmującą się kreowaniem i realizacją lokalnej polityki rozwoju gospodarki turystycznej w obszarze Północnej Wielkopolski. Siedzibą organizacji jest miasto Piła.

Więcej informacji: http://dolinanoteci.pl/

 

Związek Miast Polskich

Związek Miast Polskich ma na celu wspieranie idei samorządu terytorialnego oraz dążenie do gospodarczego i kulturalnego rozwoju miast polskich. Działalność Związku obejmuje m.in. reprezentowanie miast we wszystkich wspólnych sprawach na forum ogólno-państwowym i międzynarodowym, inicjowanie i opiniowanie projektów aktów prawnych oraz propagowanie wymiany doświadczeń w zakresie wykonywanych zadań własnych miast i zadań im zleconych przez administrację rządową. ZMP tworzą 302 miasta członkowskie (stan na styczeń 2014 r.). Siedzibą Związku jest miasto Poznań.

Więcej informacji: www.zmp.poznan.pl

 

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski jest jedną z największych regionalnych organizacji jednostek samorządu terytorialnego Rzeczypospolitej Polskiej. Stowarzyszenie działa na rzecz integracji poszczególnych szczebli samorządu terytorialnego. Stanowi forum wymiany doświadczeń i inicjatyw skierowanych na rozwój Wielkopolski. Działa od 1991 roku i obecnie skupia 103 gminy i 13 powiatów z terenu Wielkopolski. Siedzibą Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski jest miasto Poznań.

Więcej informacji: www.sgipw.wlkp.pl

 

Wielkopolski Ośrodek Kształcenia i Studiów Samorządowych

Stowarzyszenie Wielkopolski Ośrodek Kształcenia i Studiów Samorządowych (WOKiSS) powstało w czerwcu 1990 r. Jest najstarszym oraz największym stowarzyszeniem samorządów w Polsce. Celem stowarzyszenia jest wspieranie idei samorządu terytorialnego oraz pomoc w podnoszeniu efektywności jednostek samorządu terytorialnego w realizacji zadań publicznych. Organizacja zrzesza 271 jednostek lokalnych (241 gmin z terenu województwa wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, łódzkiego i zachodniopomorskiego oraz 30 wielkopolskich powiatów). Siedzibą stowarzyszenia jest miasto Poznań.

Więcej informacji: http://wokiss.pl/

 

Związek Stowarzyszeń Pilski Bank Żywności

Pilski Bank Żywności pozyskuje żywność od producentów, hurtowników i darczyńców. Żywność przekazywana jest dla Ośrodków Pomocy Społecznej, organizacji pozarządowych oraz dla urzędów miast i gmin. Swym zasięgiem Pilski Bank Żywności obejmuje miasta i gminy dawnego województwa pilskiego. Siedzibą organizacji jest miasto Piła.

Więcej informacji: www.pila.bankizywnosci.pl

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Intranet

Intranet - Logowanie

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.