Wyszukiwarka

Wyszukiwarka :

03

Miłość nie z tej ziemi

 • 332696792_1881363105589425_7987890916262487183_n

Rozstrzygnięcie konkursu na wsparcie realizacji zadań publicznych

Zachęcamy do zapoznania się z zarządzeniem:

Ogłoszenia o konkursach ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami o otwartych konkursach ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych:

Przetargi na sprzedaż prawa własności nieruchomości

Zachęcamy do zapoznania się z zarzadzeniami:

Bitwa Regionów - konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich

„Drogie Panie, Drodzy Panowie z Kół Gospodyń Wiejskich, chcielibyśmy serdecznie zaprosić do udziału w ogólnopolskim konkursie kulinarnym Bitwa regionów.

Przedmiotem Konkursu jest wykonanie Pracy konkursowej, polegającej na przygotowaniu tradycyjnej potrawy regionalnej z wykorzystaniem przynajmniej jednego produktu regionalnego (z wyłączeniem deserów) charakterystycznej dla regionu działania koła gospodyń wiejskich lub stowarzyszenia. Przez potrawy regionalne i produkty regionalne rozumie się potrawy i produkty związane z danym obszarem geograficznym, które wywodzą się z tradycji i kultywowanych w danym regionie zwyczajów.

Tegoroczna już VIII edycja konkursu przebiegać będzie w trzech etapach:

- Etap I -  zgłoszenie drogą elektroniczną poprzez wypełnienie krótkiego formularza do 31 marca 2023r. którego link jest dostępny na stronie https://www.kowr.gov.pl/konkurs. KGW zakwalifikowane do Etapu I wezmą udział w wydarzeniach powiatowych, na których zaprezentują zgłoszone potrawy. Zespoły ocenione najwyżej, podczas danego wydarzenia powiatowego kwalifikują się do II etapu – półfinału.

- Etap II – Półfinał – odbędzie się podczas otwartego wydarzenie wojewódzkiego.

- Etap III - Ogólnopolski Finał.

Listy wydarzeń etapu I i II zostaną opublikowane na stronie https://bitwaregionow.pl/

Nagrodami w konkursie są nagrody pieniężne:

 • Etap I (etap powiatowy) za zajęcie:

I miejsca nagroda pieniężna o wartości 2 000 zł brutto,

II miejsca nagroda pieniężna o wartości 1 500 zł brutto,

III miejsca nagroda pieniężna o wartości 1 000 zł brutto;

 • Etap II (etap wojewódzki) - za zajęcie:

I miejsca nagroda pieniężna o wartości 5 000 zł brutto,

II miejsca nagroda pieniężna o wartości 3 500 zł brutto,

III miejsca nagroda pieniężna o wartości 2 000 zł brutto;

 • Etap III – za zajęcie:

I miejsca nagroda pieniężna o wartości 25 000 zł brutto oraz nagroda dodatkowa w formie wyjazdu dla 5 członków KGW na zagraniczne targi rolno-spożywcze odbywające się na terenie Unii Europejskiej, na których swoje stoisko będzie miał Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa,

II miejsca nagroda pieniężna o wartości 15 000 zł brutto,

III miejsca nagroda pieniężna o wartości 10 000 zł brutto.

Organizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej:  https://bitwaregionow.pl/

Wojskowe targi służby i pracy

Po raz pierwszy Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji organizują WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY. To jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny. Targi odbędą się w Olsztynie oraz w 15 miastach w Polsce, 17-18 marca 2023 r. (piątek – sobota) w godz. 9.00-18.00. Zainteresują wszystkich tych, którzy szukają ciekawej pracy, chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu i zobaczyć na żywo profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego.

Chcemy pokazać, że Wojsko Polskie to atrakcyjne, nowoczesne miejsce pracy, gdzie potrzebni są ludzie o różnych specjalnościach i zainteresowaniach. Gwarantujemy im przy tym rozwój osobisty poprzez szkolenia i kursy, możliwość awansu oraz brak rutyny – podkreśla Mariusz Błaszczak wicepremier, minister obrony narodowej.

Targi są kompleksowym sposobem informowania o dostępnych w Siłach Zbrojnych możliwościach rozwoju zawodowego zarówno w kontekście dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej jak również służby zawodowej. Każdy uczestnik będzie mógł osobiście porozmawiać z żołnierzami, studentami uczelni wojskowych, poznać odpowiedzi na nurtujące go pytania dotyczące specyfiki zawodu żołnierza, a także złożyć wniosek o powołanie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Zapraszamy na Wojskowe Targi Służby i Pracy w Olsztynie - w kompleksie koszarowym przy ul. Saperskiej 1 oraz w 15 innych miejscowościach:

Będą to:

 • OŁAWA w województwie dolnośląskim; Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy,

ul.3 Maja 18e

 • MOGILNO w województwie kujawsko-pomorskim; Hala widowiskowo-sportowa Mogilno Sport Sp. z.o.o., ul. Grobla 1b

 • CHEŁM w województwie lubelskim; MOSiR, ul. Graniczna 2a.

 • MIĘDZYRZECZ w województwie lubuskim; Hala Międzyrzeckiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku, Osiedle Kasztelańskie 8b

 • SKIERNIEWICE w województwie łódzkim; Akademia Nauk Stosowanych Stefana Batorego, ul. Batorego 64c

 • LIMANOWA w województwie małopolskim; Limanowski Dom Kultury, ul. Bronisława Czecha 4

 • RADOM w województwie mazowieckim; Szkoły ZDZ im. 72 pp, ul. Saska 4/6

 • BRZEG w województwie opolskim; Muzeum Piastów Śląskich, Plac Zamkowy 1

 • BOGUCHWAŁA w województwie podkarpackim; MCK ,Plac Rynek 2.

 • WYSOKIE MAZOWIECKIE w województwie podlaskim; Urząd Miejski, ul. Ludowa 19

 • KARTUZY w województwie pomorskim; Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, Osiedle Wybickiego 33

 • MYSŁOWICE w województwie śląskim; Centralne Muzeum Pożarnictwa ul. Stadionowa 7a

 • PIŃCZÓW w województwie świętokrzyskim; Hala widowiskowo-sportowa ul. Republiki Pińczowskiej 42

 • KONIN w województwie wielkopolskim; Zespół Szkół im. M. Kopernika, Aleje 1 Maja 22

 • GRYFINO w województwie zachodniopomorskim; Hala widowiskowo-sportowa przy I LO, ul. Parkowa 1aRóżne drogi do służby wojskowej

W każdym z tych miejsc osoby zainteresowane służbą w wojsku będą mogły znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych. Dowiedzą się przede wszystkim, na czym polega dobrowolna zasadnicza służba wojskowa, – kto może podjąć to wyzwanie, jak wygląda procedura powołania, na jakie korzyści może liczyć osoba aplikująca do DZSW. Obecni podczas targów rekruterzy przedstawią informację jak zostać żołnierzem zawodowym, a także możliwości podjęcia innych rodzajów służby wojskowej, np. terytorialnej lub rezerwy aktywnej. Zainteresowani pracą na stanowiskach cywilnych w resorcie obrony narodowej również będą mogli zapoznać się z ofertami w poszczególnych jednostkach i instytucjach wojskowych.

Seria Q&A z rekruterem

Podczas Targów dostępne będą punkty rekrutacyjne obsługiwane przez wojskowe centra rekrutacji. Przedstawiciele WCR nie tylko udzielą szczegółowych informacji czy odpowiedzą na pytania i wątpliwości, ale również - na życzenie - przedstawią spersonalizowaną ścieżkę kariery opartą o dotychczasowe wykształcenie, doświadczenie zawodowe i oczekiwania wynikające z indywidualnych zainteresowań. Zdecydowani będą mogli na miejscu wypełnić wniosek o powołanie do służby. Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji przedstawi także szkolenia realizowane w ramach projektów MON w klasach wojskowych czy szkolenia ochotniczego dla studentów w programie Legia Akademicka.

Możesz stać się jednym z nas

Osoby, które myślą o konkretnych formacjach będą mogły bezpośrednio spotkać się i porozmawiać z żołnierzami, ponieważ podczas targów wystawiać się będą m.in. Dowództwo Generalne RSZ, Dowództwo Garnizonu Warszawa, Wojska Obrony Terytorialnej, Wojska Obrony Cyberprzestrzeni, Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych, Żandarmeria Wojskowa, Wojskowa Służba Zdrowia. Swoją ofertę przedstawią również wszystkie uczelnie wojskowe w Polsce.

Pokazy najnowocześniejszego sprzętu, wyszkolenia żołnierzy i … grochówka

Program targów wzbogacą liczne atrakcje, które tak bardzo cieszą miłośników wojskowości. Zaplanowano prezentacje nowoczesnego sprzętu m.in. przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD, wyrzutnia rakietowa WR-40 LANGUSTA, kołowy transporter opancerzony ROSOMAK, moździerz samobieżny RAK, przeciwlotniczy system rakietowo-artyleryjski PSR-A Pilica i wyposażenia wojskowego, jak również pokazy działań żołnierzy. Ponadto będzie można zobaczyć występ Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania, pokazy musztry paradnej, pokaz walki wręcz czy prezentacje pierwszej pomocy. A na zakończenie rzecz jasna nie zabraknie prawdziwego kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka.

Wojskowe Targi Służby i Pracy to propozycja dla zdecydowanych na służbę wojskową jak i wciąż szukających pomysłu na swoją zawodową drogę.

Bliższych informacji nt. Wojskowych Targów Służby i Pracy w Koninie udziela nieetatowy rzecznik prasowy CWCR OZ w Poznaniu por. Szymon ANDRZEJEWSKI (tel. 606 637 055; e-mail: sz.andrzejewski@ron.mil.pl )

 • WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY W KONINIE
 • WOJSKOWE TARGI PRACY I SŁUŻBY W KONINIE

Podejmij wyzwanie i zdobądź nowy zawód

DGA Spółka Akcyjna informuje, że na terenie woj. wielkopolskiego realizuje projekt pt.: „Podejmij wyzwanie i zdobądź nowy zawód!-wsparcie aktywizacyjne 200 osób z woj. wielkopolskiego” nr RPWP.06.02.00-30-0068/18

Jest to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 6: Rynek pracy, Działanie 6.2. Aktywizacja zawodowa.

Celem głównym projektu jest zwiększenie zdolności do podjęcia zatrudnienia i wejścia na rynek pracy 130 osób bezrobotnych i biernych zawodowo oraz zwiększenie zdolności do poprawy sytuacji na rynku pracy 70 osób ubogich pracujących lub zatrudnionych na umowach krótkoterminowych lub pracujących w ramach umów cywilno-prawnych, poprzez realizację kompleksowej i indywidualnej ścieżki aktywizacji opartej na IPD, obejmującej zidentyfikowane jako niezbędne i adekwatne do potrzeb danej osoby formy wsparcia.

Termin realizacji projektu: 01.02.2022 – 30.11.2023 r.

Grupę docelową projektu stanowi 200 osób powyżej 29 roku życia, które uczą się, pracują lub zamieszkują na obszarze woj. wielkopolskiego w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego:

- osoby bezrobotne oraz bierne zawodowo, ale również pracujące znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy (tzn. kobiety, osoby starsze w wieku 50 lat i więcej, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, o niskich kwalifikacjach, osoby ubogie pracujące, osoby zatrudnione na umowach krótkoterminowych oraz pracujące w ramach umów cywilno-prawnych), bezrobotni mężczyźni w wieku 30-49 lat wymagający wsparcia.

Na ten moment Beneficjent obejmie wsparciem (wskaźniki pozostałe do realizacji):

- 38 osób pozostających bez pracy (bezrobotnych i biernych zawodowo) w tym 6 kobiet oraz 32 mężczyzn

- 50 osób pracujących (osoby ubogie pracujące, osoby zatrudnione na umowach krótkoterminowych oraz pracujące w ramach umów cywilno-prawnych) w tym 30 kobiet i 20 mężczyzn.

Zachęcamy do odwiedzenia strony www projektu oraz kontaktu z zespołem projektu:

Magdalena Franciszczak – Koordynator Projektu

tel. 601 805 244

e-mail: magdalena.franciszczak@dga.pl lub aktywizacja.wielkopolska@podejmijwyzwanie.eu

www: https://www.dga.pl/projekty/Podejmij-wyzwanie-i-zdobadz-nowy-zawod-wsparcie-aktywizacyjne-200-osob-z-wojewodztwa-wielkopolskiego

Szkolenia dla firm – Ty też możesz skorzystać

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich dla Wielkopolski w Pile prowadzony przez WARP Sp. z o.o. serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w organizowanym webinarium Szkolenia dla firm – Ty też możesz skorzystać, które odbędzie się w 22.03.2023 w godzinach 11:00-11:45 na platformie online Zoom.

Celem webinarium będzie przedstawienie informacji w zakresie możliwości wsparcia na podniesienie kwalifikacji przez pracodawców i ich pracowników. Webinarium skierowane jest do przedsiębiorców z sektora mikro, małe, średnie przedsiębiorstwa oraz samozatrudnieni z terenu woj. wielkopolskiego.

Przedstawiona zostanie również oferta Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich dla Wielkopolski w Pile.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego do 20.03.2023 do godz. 12:00. Formularz znajduje się poniżej pod wskazanym linkiem: https://warp.org.pl/wydarzenie/webinarium-pt-szkolenia-dla-firm-ty-tez-mozesz-skorzystac/  

W odpowiedzi otrzymają Państwo link do spotkania online. Zostanie on przesłany po zakończeniu zapisów na webinarium.

 • PIFE PILA 22 03 2023 1280x720 miniatutka yt

Podsumowanie konkursu i wystawa

Serdecznie zapraszamy wszystkich autorów prac nadesłanych na konkurs fotograficzny "Zakochaj się w Gminie Wyrzysk" na podsumowanie i wystawę.
Już jutro, 21. marca 2023 o godz. 18.00 w sali widowiskowej przy Szkole Podstawowej w Wyrzysku.
Zabierzcie swoje rodziny i znajomych.
 • Plakat zaproszenie konkurs fotograficzny

Wielki Wyrzyski Ultra Maraton Pomagania

 • 336643879_515952770715594_1126629798008415029_n

Spotkanie informacyjne dotyczące programu CZYSTE POWIETRZE

Burmistrz Wyrzyska  zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców na spotkanie informacyjne dotyczące programu priorytetowego CZYSTE POWIETRZE.
Spotkanie odbędzie się w Klubie Miejskim w Wyrzysku, dnia 29 marca 2023 r. (środa) o godz. 15.00.
Celem spotkania jest omówienie ogólnych zasad skorzystania z Programu CZYSTE POWIETRZE.

 • 13766

Ogłoszenie o działaniu PSZOK

Szanowni Mieszkańcy,

 

informuję, że w sobotę 08.04.2023 r. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Osieku nad Notecią będzie nieczynny.

 

Burmistrz Wyrzyska

(-) Bogusława Jagodzińska

Ułatwienie dostępu

Rozmiary czcionek

Wysoki kontrast

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście

Kalendarium

«poprzedni miesiąclipiec 2024»następny miesiąc
PnWtŚrCzwPtSobNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Wyrzysku

ul. Bydgoska 29
89-300 Wyrzysk

Godziny urzędowania

Poniedziałek: 7.30 - 16.30
Wtorek-Środa: 7.30 - 15.30
Czwartek-Piątek: 7.30 - 15.00

Jak dojechać

Zobacz na mapie