Wyszukiwarka

Wyszukiwarka :

Wyrzysk przyjazny dla mieszkańców

  • plakat Aleje Wyrzysk

Wyrzysk przyjazny dla mieszkańców – odnowa miejsc wypoczynku i historii w zakresie zagospodarowania skweru przy ul. Aleje w Wyrzysku

Na realizację zadania pozyskano środki z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, wdrażanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Środki te pozyskano za pośrednictwem stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Krajna nad Notecią” z Pobórki Wielkiej, do którego w lutym 2017 r. złożono wniosek o dofinansowanie. Następnie wniosek został przekazany w celu weryfikacji do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Pod koniec czerwca 2017 r. podpisano umowę z Samorządem Województwa Wielkopolskiego na dofinansowanie ww. projektu w kwocie 129.864,00 zł. Po wyborze wykonawcy łączne koszty przeznaczone na realizację zadania wyniosły 274.220,26 zł. W październiku 2018 r. roboty budowlane zostały zakończone i odebrane.

W ramach zadania nie tylko poprawiono estetykę przestrzeni publicznej poprzez zagospodarowanie skweru przy ul. Aleje, ale również „przywrócono” przestrzeń publiczną wszystkim mieszkańcom. Zagospodarowując skweru przy ul. Aleje w Wyrzysku wykonano alejki spacerowe na skwerze, które prowadzą do centralnego punktu terenu na którym ustawiono głaz, wokół którego wykonano utwardzenie z kostki granitowej w owalnym kształcie. Na głazie zamontowano dwie tablice, jedną przedstawiającą mapę gminy, a druga z informacjami o historii Gminy Wyrzysk. Przy głazie stanęła tabliczka napisana alfabetem Braille’a, z treścią tożsamą co na tablicy znajdującej się na głazie, jest to działanie mające za zadanie wsparcie niepełnosprawnych mieszkańców Wyrzyska. Głaz w godzinach wieczornych i nocnych jest podświetlany projektorami LED-owymi RGB o zmiennych barwach. Na skwerze zamontowano też elementy małej architektury takie jak ławki parkowe, stoliki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe oraz stolik do gry w szachy. Cały skwer oświetlony jest energooszczędnym LED-owym oświetleniem. Teren upiększa zieleń w postaci krzewów berberysów, które w przyszłości utworzą żywopłoty. Na skwerze zamontowano również kamerę monitoringu wizyjnego, którą podłączono do siedziby Straży Miejskiej w celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników.

  • IMG_6392
  • IMG_6393
  • IMG_6394
  • Kamie cut gmina
  • Kamie cut
  • Skwer przy ulicy Aleje

Ułatwienie dostępu

Rozmiary czcionek

Wysoki kontrast

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście

Kalendarium

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Wyrzysku

ul. Bydgoska 29
89-300 Wyrzysk

Godziny urzędowania

Poniedziałek: 7.30 - 16.30
Wtorek-Środa: 7.30 - 15.30
Czwartek-Piątek: 7.30 - 15.00

Jak dojechać

Zobacz na mapie