Wyszukiwarka

Wyszukiwarka :

06

Rodzicu pamiętaj o wniosku o 800 plus

Prawie 405 tys. wniosków o świadczenie 800 plus, na nowy okres świadczeniowy, wysłali mieszkańcy Wielkopolski. W całym kraju ZUS przyjął ponad 4 mln wniosków. Jeżeli rodzice nie chcą, żeby przepadło im świadczenie, powinni złożyć wniosek do ZUS najpóźniej do 30 czerwca.

Od 1 lutego ZUS zaczął przyjmować wnioski o świadczenie wychowawcze 800+ na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2024 r. do 31 maja 2025 r.

Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych przez rodziców dochodów. Żeby otrzymać świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy, trzeba złożyć do ZUS odpowiedni wniosek wyłącznie drogą elektroniczną.

Wnioski na nowy okres świadczeniowy można złożyć za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mZUS, dostępnej na urządzenia mobilne – informuje Marlena Nowicka – regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce - Wniosek można również wypełnić na komputerze za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia albo swój bank – jeśli bank uruchomił taką usługę. Jeżeli rodzic złoży wniosek przez bank albo portal Emp@tia, a nie ma profilu na PUE ZUS, Zakład Ubezpieczeń Społecznych założy mu taki profil automatycznie na podstawie danych podanych przez klienta we wniosku.

Osobie, która złoży prawidłowo wypełniony wniosek w czerwcu 2024 r., ZUS wypłaci świadczenie do 31 sierpnia 2024 r. wraz z wyrównaniem kwoty świadczenia od czerwca.

Jeżeli wniosek złożymy po 30 czerwca, świadczenie będzie przyznane od miesiąca złożenia wniosku. Na przykład, jeśli wniosek wpłynie w lipcu, to rodzic straci świadczenie za czerwiec, a wypłata pieniędzy dotrze na konto dopiero do 30 września. Warto więc pilnować terminów, by nie stracić prawa do świadczenia – dodaje Nowicka.

Nowo narodzone dziecko

W przypadku nowo narodzonego dziecka, rodzic ma trzy miesiące na złożenie wniosku. Jeżeli zrobi to w tym terminie, to otrzyma świadczenie z wyrównaniem od dnia urodzenia dziecka.

Jak sprawdzić czy złożyliśmy wniosek?

Jeśli rodzic bądź opiekun dziecka nie jest pewny, czy złożył wniosek o 800 plus na nowy okres może to sprawdzić logując się na PUE ZUS. Można tam upewnić się czy wniosek wpłynął bez względu na to jakim kanałem został złożony, tj. czy był wysyłany przez PUE, bankowość elektroniczną, Emp@tię czy aplikację mobilną mZUS – wyjaśnia rzeczniczka.

W zakładce "Rodzina 800+" w oknie "Szczegóły Twoich wniosków’’ może sprawdzić nie tylko czy wniosek wpłynął do ZUS,  ale także jaki jest stan obsługi tego wniosku, np. że jest w trakcje obsługi bądź świadczenie zostało przyznane.

System QMP (Quality Meat Program)

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi od 12 marca br. System QMP (Quality Meat Program) został włączony do dopłat za praktyki dobrostanowe dla rolników uczestniczących w krajowych systemach jakości, co pozwala na uzyskanie podstawowej pomocy z tytułu posiadania zwierząt utrzymywanych w kierunku opasowym
w kwocie:

  • 250 zł do krowy mamki powyżej 24 m-cy,
  • 130 zł do opasa poniżej 18 m-cy

do każdej posiadanej sztuki wraz z możliwością zwiększenia tej kwoty po spełnieniu dodatkowych wymagań, wstępne wyliczenia można oszacować za pomocą kalkulatora dostępnego na stronie https://qmpsystem.eu/kalkulatorqmp/

Dodatkowe pieniądze w ramach ekoschematu „Dobrostan zwierząt” dla rolników uczestniczących w krajowych systemach jakości może uzyskać producent, który złoży wniosek do dowolnej jednostki certyfikującej, przeszedł audyt oraz otrzymał certyfikat QMP. Wnioski o przystąpienie do certyfikacji w ramach programu System QMP powinny zostać złożone do dnia 1 lipca br., zaś złożone po tym terminie będą proporcjonalnie zmniejszać płatność o 1% z każdym dniem następującym po tym terminie. Obecnie Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi prowadzi prace dotyczące możliwości przedłużenia certyfikacji gospodarstw do dnia 30 września 2024 roku. Możliwe jest zatem otrzymanie płatności w ramach tegorocznych wniosków.

Korzystanie ze wsparcia oferowanego w ramach ekoschematu Dobrostan opasów z praktykami: Utrzymanie zwierząt w systemie QMP, ściółka, zwiększenie powierzchni 50% wybiegi pozwala uzyskać nawet 700PLN/sztuki . W ubiegłym roku rolnicy wykorzystali z dobrostanu opasów tylko w 17%.
Szczegółowe informacje dostępne na: https://qmpsystem.eu/ 

 

Wykazu nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Zapraszamy do zapoznania się z zarządzeniem Burmistrza Wyrzyska w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości położonej na terenie Miasta Wyrzysk przeznaczonej do sprzedaży

Dni Wyrzyska

Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej Gminy do udziału w trwającym wydarzeniu - Dni Wyrzyska.

9k=

XXIII edycja konkursu "Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów"

Serdecznie zapraszamy producentów żywności tradycyjnej do udziału w XXIII edycji konkursu wojewódzkiego „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów” na najlepszy regionalny i tradycyjny produkt żywnościowy województwa wielkopolskiego.

Konkurs ma charakter otwarty. Przystąpić może do niego każdy producent wyrobów regionalnych i tradycyjnych z województwa wielkopolskiego, spełniający kryteria konkursowe.

Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie/dostarczenie do 27 czerwca 2024 r. wypełnionej i podpisanej własnoręcznie karty zgłoszenia.

Szczegóły na stronie: https://www.umww.pl/xxiii-edycja-konkursu-nasze-kulinarne-dziedzictwo-smaki-regionow

Plan ogólny Gminy Wyrzysk

Jeśli myślisz o zmianie przeznaczenia terenu na swoich działkach złóż wniosek do planu ogólnego, tylko do 3 lipca 2024 r. Wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.
Plan ogólny będzie aktem prawa miejscowego, który zastąpi studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego jako dokument, z którym badana będzie zgodność planów miejscowych, ale także decyzji o warunkach zabudowy. Decyzje o warunkach zabudowy będą mogły być wydawane wyłącznie na obszarach wskazanych w planie ogólnym. Plan ogólny będzie zawierał ustalenia dotyczące funkcji terenów dopuszczalnych do wyznaczenia w dokumentach niższego szczebla, jak i ramowe ustalenia dotyczące kształtowania zabudowy i zagospodarowania terenu, z którymi dokumenty te będą musiały zachowywać zgodność.
 

Zaproszenie do składania ofert na realizację zadania

Zaproszenie do składania ofert na realizację zadania pn.: "Konserwacja ołtarza głównego w kościele w Gleśnie kontynuacja", realizowany w ramach dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Formularz ofertowy - pobierz
Oświadczenie gwarancyjne - pobierz
Umowa o roboty budowlane - pobierz
Zaproszenie do składania ofert - pobierz

Oferta zajęć wakacyjnych

Zapraszamy najmłodszych mieszkańców naszej Gminy do udziału w zajęciach wakacyjnych organizowanych przez Miejsko-Gminy Ośrodek Kultury w Wyrzysku, Bibliotekę Publiczną w Wyrzysku oraz Filie Biblioteczną w Osieku nad Notecią. 

  • BIblioteka w Wyrzysku - Kącik Twórczy
  • MGOK - Dzień Włóczykija
  • Filia Biblioteczna w Osieku - Przystanek Pomysłów
  • Biblioteka w Wyrzysku - Wakacje z Komiksem

Ankieta

W związku z przygotowywaniem nowej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2021 – 2027, w oparciu o badanie internetowe CAWI - internetowe badanie ankietowe mieszkańców (ANKIETA W ZAŁĄCZENIU)   w imieniu Lokalnej Grupy Rybackiej „7 Ryb” zwracamy się z prośbą o wypełnienie i odesłanie ankiety na adres: biuro@7ryb.pl lub złożenie w biurze LGR 7 Ryb Al. Jana Pawła 16/2 62-100 Wągrowiec.

LSR jest realizowana ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego, Rybackiego i Akwakultury (EFMRA) za pośrednictwem programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa.

PSZOK NIECZYNNY

Szanowni Mieszkańcy,

w związku ze zbliżającym się okresem urlopowym informuję, że w dniach:
03.08.2024 r. - 31.08.2024 r. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Osieku nad Notecią będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszam.

                                                                                           

                                                                                                    Burmistrz Wyrzyska
                                                                                                    (-) Marcin Piszczek

Wyszukiwarka rozkładów jazdy publicznego transportu zbiorowego dla przewozów organizowanych przez Powiat Pilski

Szanowni Mieszkańcy
zachęcamy do korzystania z wyszukiwarki rozkładów jazdy publicznego transportu zbiorowego przewoźnika obsługującego przewozy organizowane przez Powiat Pilski na terenie Gminy Wyrzysk.

Wyszukiwarka - przejdź

Ułatwienie dostępu

Rozmiary czcionek

Wysoki kontrast

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście

Kalendarium

«poprzedni miesiąclipiec 2024»następny miesiąc
PnWtŚrCzwPtSobNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Wyrzysku

ul. Bydgoska 29
89-300 Wyrzysk

Godziny urzędowania

Poniedziałek: 7.30 - 16.30
Wtorek-Środa: 7.30 - 15.30
Czwartek-Piątek: 7.30 - 15.00

Jak dojechać

Zobacz na mapie