Wyszukiwarka

Wyszukiwarka :

09

Życzenia z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego

Rozpoczynający się dzisiaj nowy rok szkolny 2021/2022 to kolejny niespotykany dotychczas i wyjątkowo trudny do przewidzenia okres, który będzie wyzwaniem dla Dyrekcji Szkoły, Nauczycieli i Pracowników Oświaty, ale również Uczniów i Rodziców.
????Pomimo wszystkich napotkanych trudności życzymy Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom Oświaty spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości. Bycie pedagogiem to misja, której tylko nieliczni potrafią podołać. Jesteśmy przekonani, że stawicie Państwo czoła nadchodzącym wyzwaniom z pasją i zaangażowaniem.
????Wam, Drodzy Uczniowie, życzymy, aby nadchodzące miesiące
były nie tylko czasem wytężonej pracy, ale przede wszystkim momentem radości i intensywnego rozwoju. Niech nadchodzący rok przyniesie ogrom wiedzy, którą wykorzystacie najmądrzej jak potraficie. Wierzymy, że każdy dzień spędzony w szkole będzie fascynującą przygodą pełną nowych, niesamowitych doświadczeń.
????Wam zaś, Drodzy Rodzice, życzymy siły w codziennym trudzie wychowywania dzieci. Niech Wasze pociechy rosną w duchu wsparcia najważniejszych dla nich osób. Życzymy, aby osiągnięcia Waszych córek i synów nieustannie napawały Was dumą i stawały się motywacją do dalszego działania.
????Wszystkim Państwu życzymy dużo zdrowia mając nadzieję, że w tym roku szkolnym nie będziecie musieli korzystać z technik nauczania na odległość, a w czerwcu spotkamy się, by – jak w latach wcześniejszych - uroczyście świętować zakończenie roku szkolnego.
 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021-2022

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż nieruchomości

Zapraszamy do zapoznania się z zarządzeniem Burmistrza Wyrzyska w sprawie ogłoszenia I przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości położonej w Bagdadzie.

Treść zarządzenia - pobierz

Konsultacje w przedmiocie projektu uchwały Rady Miejskiej

Zapraszamy do zapoznania się z zarządzeniem Burmistrza Wyrzyska w sprawie przeprowadzenia konsultacji w przedmiocie projektu uchwały Rady Miejskiejw Wyrzysku zmieniającej uchwałę w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzącychw skład mieszkaniowego zasobu gminy Wyrzysk.

ZARZĄDZENIE Nr 0050.150.2021 BURMISTRZA WYRZYSKA z dnia 3 września 2021 roku
w sprawie przeprowadzenia konsultacji w przedmiocie projektu uchwały Rady Miejskiejw Wyrzysku zmieniającej uchwałę w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzącychw skład mieszkaniowego zasobu gminy Wyrzysk

Zaproszenie na Krajeńskie Strzelanie

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Krajna nad Notecią" organizuje w dniu 12 września 2021 roku turniej strzelecki "Krajeńskie strzelanie". Wydarzenie odbędzie się na terenie Strzelnicy Wacholcówka w Wysokiej.

 

 • plakat

Zaproszenie na badanie USG aorty brzusznej

W dniu 25.09.2021 w Przyszpitalnych Poradniach Specjalistycznych (1 piętro, gabinet nr D141) w Szpitalu Specjalistycznym w Pile, ul. Rydygiera 1 odbędzie się badanie USG aorty brzusznej z programu ZDROWA AORTA, na które serdecznie zapraszamy.

Program badań kierowany jest do mężczyzn w wieku 50–69 lat, mieszkających w województwie wielkopolskim. Badania te są dla pacjenta całkowicie bezpłatne, ponieważ finansowanie odbywa się z funduszy regionalnych Unii Europejskiej.

Zapisy na badanie: tel. 503 075 095

Dlaczego warto przeprowadzać badania USG aorty brzusznej? U większości osób tętniak aorty brzusznej nie daje żadnych objawów i bardzo często jest wykrywany przypadkowo, podczas innych badań medycznych. Badanie USG aorty brzusznej pozwala w doskonały sposób wykryć chorobowo poszerzoną aortę - największą tętnicę człowieka, dzięki której krew jest doprowadzana do kończyn górnych i dolnych, przewodu pokarmowego, nerek i wszystkich tkanek naszego ciała.

Tętniakiem aorty brzusznej nazywamy poszerzenie aorty przekraczające jej średni wymiar poprzeczny o co najmniej 50%, czyli gdy ma ona więcej niż 3 cm. Pęknięty tętniak aorty brzusznej stanowi bezpośrednie zagrożenie życia. Jednak wczesne rozpoznanie oraz właściwa opieka medyczna są podstawą pomyślnego leczenia.

Konsultacja naukowa: Prof. dr hab. n. med. Grzegorz Oszkinis

Wczesna diagnoza może uratować życie. Dlatego zbadaj się bezpłatnie! Badanie jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego.

Wszystkie informacje uzyskasz podczas spotkania informacyjno-edukacyjnego.

Zapraszamy serdecznie!

 • 103822605_272799014100341_4809831665739563698_n

Ogłoszenie dotyczące odbioru odpadów selektywnych

OGŁOSZENIE

Szanowni Mieszkańcy,

uprzejmie informuję, iż odbiór odpadów selektywnych w gminie Wyrzysk w miejscowościach
Kosztowo, Stefanowo, Polanowo, Anusin, Rzęszkowo, Młotkówko oraz Osiek nad Notecią będzie kontynuowany w dniu jutrzejszym - 08.09.2021.

Natomiast zaplanowana zgodnie z harmonogramem zbiórka szkła w mieście Wyrzysk na dzień 08.09.2021 r. zostanie przeprowadzona dzień później - 09.09.2021 r.

Z utrudnienia przepraszam.

Burmistrz Wyrzyska

(-) Bogusława Jagodzińska

 • Gospodarowanie odpadami info grafiki

Ogłoszenie o pracy PSZOK

Szanowni Mieszkańcy,
informujemy, że w sobotę 18.09.2021 r. oraz poniedziałek 20.09.2021 r. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Osieku nad Notecią będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.
 • Pszok nieczynny

Ogłoszenia o przetargach na sprzedaż nieruchomości

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami o przetargach na sprzedaż nieruchomości:

Informacja o mobilnym punkcie spisowym

 • mobilny-punkt-spisowy-NSP2021 (4)-19.09.2021

Informacja o mobilnym punkcie spisowym - 22 września

Gminny Komisarz Spisowy w Wyrzysku informuje, o utworzeniu w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyrzysku przy ul. Targowisko 2, w dniu 22 września 2021 roku (środa) w godzinach od 9.00 do 14.00 Mobilnego Punktu Spisowego.
Każdy może spisać siebie i wszystkich członków rodziny – prosimy o zabranie ze sobą numerów PESEL wszystkich domowników.

 • Schowek01 spis

Mobilne Punkty Spisowe

Zachęcamy do skorzystania z Mobilnych Punktów Spisowych, które będą działały w następujących dniach:
- 19 września 2021 r. (niedziela), od 9:00 do 14:00 - Szkoła Podstawowa w Gleśnie,
- 22 września 2021 r. (środa), od 9:00 do 14:00 - Ochotnicza Straż Pożarna w Wyrzysku,
- 23 września 2021 r. (czwartek), od 15:30 do 20:00 - Szkoła Podstawowa w Falmierowie.
 • mobilny-punkt-spisowy-NSP2021 (4)-19.09.2021
 • mobilny-punkt-spisowy-NSP2021 (4)-22.09.2021
 • mobilny-punkt-spisowy-NSP2021 (4)-23.09.2021

Projekt Strategii Terytorialnej Partnerstwa dla Rozwoju Krajny

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z projektem Strategii Terytorialnej Partnerstwa dla Rozwoju Krajny, nad którym od wielu miesięcy trwały intensywne prace. Każdy z mieszkańców może wnieść uwagi do projektu korzystając z załączonego formularza w terminie do dnia 22.09.2021 r. Uwagi proszę przesyłać na adres e-mail: funduszeunijne@wyrzysk.pl

 

Zarządzenie w sprawie ustalenia miesięcznych stawek bazowych czynszu dla lokali

Zachęcamy do zapoznania się z zarządzeniem Burmistrza Wyrzysk w sprawie ustalenia miesięcznych stawek bazowych czynszu dla lokali tworzących mieszkaniowy zasób gminy Wyrzysk.

Noc spisowa

Gminne Biuro Spisowe w Wyrzysku będzie czynne w Urzędzie Miejskim w Wyrzysku przy ulicy Bygdoskiej 29 w najbliższą sobotę 25 wreśnia w godz. 8.00 do 24.00.

 • 25-88-UL-BROTH_0000004673

Ogłoszenie dotyczące odbioru odpadów selektywnych

Szanowni Mieszkańcy,
z uwagi na awarię pojazdu odbierającego odpady komunalne, zaplanowana na dzień dzisiejszy tj. 22.09.2021 zbiórka odpadów selektywnych (papier, plastik i szkło) w zabudowie wielorodzinnej w Mieście Wyrzysk odbędzie się dnia 23.09.2021 (czwartek).
 • Kopia_zapasowa_Gospodarowanie odpadami zmina terminu

Ogłoszenie o zbiórce odpadów

Wyrzysk, 22.09.2021 r.

OGŁOSZENIE

Bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego
i elektronicznego oraz odpadów wielkogabarytowych.

Burmistrz Wyrzyska informuje, że odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach działania systemu gospodarki odpadami komunalnymi na terenie naszej Gminy, w wyznaczonych dniach przedstawionych poniżej w tabeli.

Podczas mobilnej zbiórki odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych będą odbierane m. in.:

 

 1. Odpady wielkogabarytowe:

 • meble: stoły, krzesła, szafy, komody, regały, tapczany, łóżka, sofy, fotele, biurka, meble ogrodowe, szafki łazienkowe itp.;

 • inne elementy wyposażenia gospodarstwa domowego np.: wózki dziecięce, foteliki samochodowe, zabawki dużych rozmiarów, stojaki na kwiaty, wieszaki na ubrania, karnisze, żyrandole, dywany, wykładziny, materace, miski, wiadra, rowery, sztuczne choinki, walizki;

 

 1. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny:

 • urządzenia gospodarstwa domowego: chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory elektryczne, odkurzacze, piecyki elektryczne, żelazka, blendery, miksery, roboty kuchenne, sokowirówki, młynki do kawy, tostery, frytkownice, krajalnice, wagi, zegary, suszarki do włosów, prostownice do włosów itp.;

 • sprzęt komputerowy i telekomunikacyjny: laptopy, komputery (w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura), drukarki oraz urządzenia kopiujące, notebooki, kalkulatory, maszyny do pisania, faksy, telefony (stacjonarne, komórkowe i bezprzewodowe), odtwarzacze mp3 itp.;

 • sprzęt RTV: radia, telewizory, kamery wideo, sprzęt hi-fi, odtwarzacze
  CD i DVD, głośniki, wzmacniacze dźwięku itp.;

 • narzędzia elektryczne i elektroniczne: wiertarki, wkrętarki, piły, maszyny
  do szycia, kosiarki do trawy, inne narzędzia, które nie były używane
  do prowadzenia działalności gospodarczej;

 • zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy: gry wideo, kieszonkowe konsole
  do gier, rowery treningowe, bieżnie elektryczne itp.

 

Proszę o zapoznanie się z harmonogramem zbiórki dołączonym do ogłoszenia, a zainteresowanych mieszkańców o przybycie w wyznaczonym dniu z poszczególnymi odpadami oraz przekazanie ich bezpośrednio do podstawionych kontenerów przez operatora. Odpady nie mogą zostać pozostawione na gruncie.

Kompletny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny odbierze tylko w tym dniu firma Miejski Zakład Usług Komunalnych, natomiast odpady wielkogabarytowe przedsiębiorstwo NOVAGO Sp. z o.o. w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Wyrzysk. Przyjmujemy tylko odpady z gospodarstw domowych wyszczególnione w ogłoszeniu.

 

UWAGA !

Nie przyjmujemy opon, odpadów budowlanych oraz odpadów z działalności gospodarczej.

 

Z-ca Burmistrza Wyrzyska

(-) Jacek Wiśniewski

 

Harmonogram miejscowości, z których będą zabrane odpady.

 

 

Data odbioru

 

Godziny odbioru

 

Nazwa sołectwa

 

Miejscowości, których dotyczy przeprowadzana zbiórka

 

Miejsce

zbiórki

15.10.2021 r.

piątek

8:00-10:00

Auguścin

Auguścin

Świetlica wiejska -Auguścin

10:00-12:00

 

Glesno

 

Bagdad, Nowe Bielawy, Glesno, Gleszczonek, Marynka

Przy orliku Glesno 23

12:00-14:00

Bagdad bloki

14:00-16:00

Wyrzysk Skarbowy

Wyrzysk Skarbowy, Klawek

Wyrzysk Skarbowy 16 przy placu zabaw

29.10.2021 r.

piątek

8:00-10:00

Dobrzyniewo

Dobrzyniewo

Przy boisku sportowym

10:00-12:00

Falmierowo

Falmierowo, Polinowo

Koło świetlicy wiejskiej

12:00-14:00

Gromadno

Gromadno

Przy boisku sportowym niedaleko cmentarza

 

14:00-16:00

Kościerzyn Wielki

Kościerzyn Wielki,

Masłowo

Przy boisku
Kościerzyn Wielki 16A

 

 

05.10.2021 r.

wtorek

 

7:00-8:30

 

Bąkowo

Bąkowo

Przy Remizie OSP

 

8:30-10:00

Komorowo

Pobocze kolejowe- niedaleko bloku Komorowo 12

10:00-12:00

Dąbki

Dąbki

Przy placu zabaw

niedaleko Dąbki 7

12:00-14:00

Konstantynowo

Konstantynowo

Przy świetlicy wiejskiej.

14:00-16:00

Ruda

Ruda

Ruda 23, koło bloków

16:00-18:00

Żelazno

Żelazno

Przystanek autobusowy

 

 

 

28.10.2021 r.

czwartek

7:00-09:00

Karolewo- Wiernowo

Karolewo, Wiernowo

Karolewo – przystanek autobusowy

09:00-11:00

Kosztowo

Kosztowo

Przy świetlicy wiejskiej

11:00-13:00

Młotkówko

Młotkówko

Niedaleko krzyża przy rozwidleniu Młotkówko 2

13:00-15:00

Polanowo

Polanowo, Stefanowo

Naprzeciwko nieruchomości Polanowo 14

15:00-17:00

Rzęszkowo

Rzęszkowo, Anusin

Przy boisku sportowym niedaleko Rzęszkowo 3

 

 

Harmonogram zbiórki na terenie Miasta Wyrzysk.

 

Data odbioru

Godziny odbioru

 

Miejscowość

 

Miejsce zbiórki

 

14.10.2021 r.

czwartek

8:00-12:00

Wyrzysk

Targowisko

 

Zapraszamy do spisobusu

Zachęcamy do skorzystania z Mobilnego Punktu Spisowego SPISOBUSU, który stanie na Targowisku Miejskim w Wyrzysku w dniu 24 września 2021 roku w godzinach od 13.30 do 15.30.

 • mobilny-punkt-spisowy-NSP2021 (SPISOBUS)

Ankieta dotycząca poziomu satysfakcji mieszkańców

Szanowni Państwo,

rozpoczynamy prace podsumowujące obecną i rozpoczynające tworzenie nowej Lokalnej Strategii Rozwoju, dlatego prosimy o wypełnienie internetowej ankiety oceniającej poziom satysfakcji mieszkańców z działalności Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Krajna nad Notecią.

Wypełnienie ankiety nie powinno zająć Państwu więcej niż 3 minuty.

LINK DO ANKIETY: https://omikronbadania.pl/questo/b.php?a=839c070f&&b=cf2f6da87&&c=abdc5009

Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

Pracownicy Biura LGD Krajna nad Notecią

 • ANKIETA dotycząca poziomu satysfakcji mieszkańców(1)

Spisz się w czwartek do północy

Wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli spisać się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 zachęcamy do skorzystania z możliwości spisania się już w najbliższy czwartek, 30 września br. do godz. 24.00 w Urzędzie Miejskim w Wyrzysku przy ulicy Bydgoskiej 29.

 • 25-88-UL-BROTH_0000004702

UPRAWA MAKU I/LUB KONOPI WŁÓKNISTYCH
W 20
22r.

 

Informujemy, że Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego rozpoczyna prace nad projektem uchwały w sprawie określenia ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawę maku i konopi włóknistych na terenie województwa wielkopolskiego w 2022 roku oraz rejonizacji tych upraw, mając na względzie zagrożenie narkomanią, zapotrzebowanie na surowce pochodzące z tych upraw
oraz tradycją uprawy maku i konopi włóknistych na danym terenie.

W celu przygotowania projektu ww. uchwały Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, niezbędnym jest uzyskanie z terenu gmin województwa wielkopolskiego informacji o proponowanej powierzchni uprawy maku i/lub konopi włóknistych w 2022 roku.

Na podstawie otrzymanych od Państwa informacji przygotowany zostanie projekt uchwały w sprawie określania ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawę maku i konopi włóknistych na terenie województwa wielkopolskiego w 2022 roku oraz racjonalizacji tych upraw.

Wnioski odnośnie planowanej powierzchni przeznaczonej pod uprawę maku i konopi włóknistych na terenie województwa wielkopolskiego mogą być także składane przez podmioty posiadające zezwolenie Marszałka Województwa Wielkopolskiego na prowadzenie działalności w zakresie skupu. Zgłoszona przez te podmioty powierzchnia pod uprawę w określonych gminach, zostanie również uwzględniona w ww. uchwale Sejmiku Województwa Wielkopolskiego na 2022 rok.

Zgłoszenia zawierające wielkość planowanych powierzchni pod te uprawy należy przesłać na adres Urzędu Miejskiego w Wyrzysku ul. Bydgoska 29, 89-300 Wyrzysk do dnia 19 października 2021 r.

BURMISTRZ WYRZYSKA

(-) Bogusława Jagodzińska

Zmiana terminu odbioru odpadów

Szanowni Mieszkańcy,
informuję, że zaplanowany na dzień dzisiejszy tj. 29.09.2021 odbiór odpadów w postaci metali oraz opakowań z tworzyw sztucznych w zabudowie wielorodzinnej w Mieście Wyrzysk odbędzie się dnia 02.10.2021 (sobota).
Za utrudnienia bardzo przepraszam.
Burmistrz Wyrzyska
(-) Bogusława Jagodzińska
 • Gospodarowanie odpadami zmina terminu

Ułatwienie dostępu

Rozmiary czcionek

Wysoki kontrast

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście

Kalendarium

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Wyrzysku

ul. Bydgoska 29
89-300 Wyrzysk

Godziny urzędowania

Poniedziałek: 7.30 - 16.30
Wtorek-Środa: 7.30 - 15.30
Czwartek-Piątek: 7.30 - 15.00

Jak dojechać

Zobacz na mapie