Wyszukiwarka
Gala Sportu Gmina Wyrzysk 2017
W sobotę 3 marca 2018 roku na sali widowiskowej przy Szkole Podstawowej w Wyrzysku odbyła się Gala Sportu Gmina Wyrzysk, podsumowująca działania sportowe realizowane w 2017 roku. Już po raz trzeci uhonorowano tych, którzy osiągają najlepsze wyniki w sporcie lub uczestniczą w działaniach sportowych organizowanych przez Gminę Wyrzysk.
Uroczystość poprowadził Sławomir Nowak, który w pierwszej kolejności powitał gospodarza imprezy Burmistrza Wyrzyska Bogusławę Jagodzińską i wszystkich zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in.: starosta pilski Eligiusz Komarowski, radna Rady Powiatu w Pile Iwona Schulz, przewodniczący Rady Miejskiej w Wyrzysku Stefan Rymer.
- Cieszę się ogromnie, że dane mi było w roku 2016 zapoczątkować działania promujące ludzi, którzy czynnie uprawiają sport, ludzi dla których sport nie jest źródłem utrzymania, ale jest sposobem na życie, swoistym hobby dającym nie tylko radość z jego uprawiania, ale przede wszystkim motywującym do pokonywania własnych słabości i własnych ograniczeń – mówiła w swoim wystąpieniu burmistrz Bogusława Jagodzińska, podkreślając: - Dziś można mówić o swoistym ruchu sportowym w naszej gminie, w którym uczestniczą wszyscy, od małych dzieci do seniorów. I to jest piękne, to jest warte podkreślenia i to jest warte uhonorowania. Dlatego dzisiejszego dnia uczynimy te podziękowania, jako złożenie hołdu dla tych, którzy naszą gminę rozsławiają w kraju i poza nim.
Podczas spotkania przybliżono działalność lokalnych klubów sportowych oraz sylwetki sportowców, którzy na sportowych arenach w 2017 roku godnie reprezentowali Gminę Wyrzysk.
Wyróżnienia otrzymali: <br>
- Łukasz Kania - zawodnik klubu LZS Sokół Kościerzyn za działalność sportową w kategorii piłka nożna,<br>
- Agnieszka Jankowska - zawodniczka klubu TSK Orzeł Osiek za działalność sportową w kategorii biegi,<br>
- Dariusz Bąk - zawodnik klubu TSK Orzeł Osiek za działalność sportową w kategorii biegi,<br>
- Mateusz Święch - zawodnik klubu WLKS Łobzonka Wyrzysk za działalność sportową w kategorii piłka nożna,<br>
- Wojciech Hałas - zawodnik klubu WLKS Łobzonka Wyrzysk za działalność sportową w kategorii tenis stołowy,<br>
- Piotr Musiał – członek Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Oddział w Nakle nad Notecią Sekcja Nr 8 Wyrzysk za działalność sportową w kategorii loty gołębi,<br>
- Henryka Słabik - prezes Stowarzyszenia Pilski Klub Amazonek koło w Wyrzysku za działania profilaktyczne w sferze ochrony i promocji zdrowia,<br>
- Edyta Piwowarczyk - reprezentantka Stowarzyszenia Rozwój Sołectwa Falmierowo za działalność sportową w kategorii nordic walking,<br>
- Remigiusz Wieczorek - zawodnik klubu TSK Orzeł Osiek za działalność sportową w kategorii piłka nożna.
Podziękowania otrzymali:<br>
- Edmund Pijanowski - za dotychczasową działalność na rzecz WLKS Łobzonka Wyrzysk oraz upowszechnianie i promowanie sportu, a także za współpracę z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Wyrzysku w latach 2015-2017,<br>
- Dom Pomocy Społecznej w Falmierowie za aktywny udział w imprezach sportowych organizowanych przez Gminę Wyrzysk i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku,<br>
- Nadleśnictwo Kaczory i Zbigniew Kulawik Leśniczy Nadleśnictwa Kaczory – Zielona Góra za współpracę przy organizowaniu imprez sportowych w 2017 roku.
Podczas tegorocznej gali dokonano podsumowania cyklu ”4 Pory Roku - Dębowa Góra 2017” organizowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku. Warto podkreślić, że pomysł zorganizowania tej cyklicznej imprezy sportowej zrodził się z początkiem 2017 roku i miał bardzo pozytywny oddźwięk w środowisku biegaczy i chodziarzy (nordic walking). Uczestnicy chętnie i z zapałem rywalizowali na trasach, które przez kolejne pory roku odkrywała urokliwa Dębowa Góra.
W kategorii open klasyfikacja podsumowująca cały cykl w biegach przedstawia się następująco:
Kobiety:
1. Agnieszka Jankowska
2. Kornelia Mruk-Horodecka
3. Anna Kwidzinska
Mężczyźni:
1. Michał Kuster
2. Jakub Filipiak
3. Dawid Białek
Zwycięzcami w kategorii open wśród zawodników Norgic Walking zostali:
Kobiety:
1. Kamila Bąk
2. Edyta Piwowarczyk
3. Renata Bednarek
Mężczyźni:
1.Sebastian Rajewski
2.Gracjan Zygmunt
3.Stanisław Tuchalski
W cyklu ”4 Pory Roku - Dębowa Góra 2017” postanowiono dokonać także klasyfikacji małżeństw, która przedstawia się następująco:
1. Monika i Marcin Starszak (Osiek nad Notecią)
2. Kamila i Dariusz Bąk (Osiek nad Notecią)
3. Aleksandra i Piotr Szopiera (Wyrzysk).
Specjalne podziękowania i owacje na stojąco otrzymali Ewa i Zdzisław Karmelita, którzy w ostatnich dniach lutego otrzymali odznaczenia państwowe Brązowy Krzyż Zasługi, nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Ten wieczór nie mógł zakończyć się bez specjalnego wyróżnienia, jakim było nadanie tytułu „Ambasador Gminy Wyrzysk”. Otrzymał je Klub Biegowy TSK Orzeł Osiek z Osieka nad Notecią za bieganie i inspirowanie innych do aktywności fizycznej. By odebrać wyróżnienie, obecni na sali członkowie klubu założyli swoje charakterystyczne pomarańczowe koszulki, w których startują w zawodach na terenie całej Polski, promując Gminę Wyrzysk.
Imprezę uświetniły występy wokalisty Kacpra Kaczmarka i gitarzysty Przemysława Niezgódzkiego.
M-GOK zaprasza na Dzień Kobiet
Konkurs "Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość"
Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła jubileuszową X edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.
Szczegóły na temat konkursu dostępne są w załącznikach i na stronie: http://www.fdpa.org.pl/konkurs-polska-wies-dziedzictwo-i-przyszlosc
Firma sprzątająca ma swoją siedzibę
W maju ubiegłego roku Gmina Wyrzysk przystąpiła do remontu budynku
znajdującego się przy ulicy Pocztowej w Wyrzysku.
W ramach przetargu nieograniczonego na wykonawcę wybrano Zakład
Ogólnobudowlany "MARK" Mariusz Kądziołka z Margonina, który zaoferował wykonanie
zadania za kwotę 419 tysięcy złotych.
Po wykonaniu robót rozbiórkowych powstały ścianki działowe, posadzki,
wymieniona została stolarka okienna i drzwiowa. Docieplono elewację i dach. Budynek
wymagał również wykonania nowych instalacji z branży elektrycznej i sanitarnej.
Jednocześnie wykonano prace przy zagospodarowaniu terenu wokół budynku.
Od kilku dni z obiektu korzysta gminna firma sprzątająca. Pracownicy wykonujący
prace porządkowe na terenie miasta i gminy, którzy dotychczas korzystali z różnych
pomieszczeń w kilku lokalizacjach obecnie mają swoją siedzibę. W budynku znajdują się
niezbędne sanitariaty, prysznice i pomieszczenia socjalne. Na parterze przewidziano
pomieszczenia na sprzęt.
- W ostatnich latach ten budynek nie był użytkowany i niszczał. Postanowiliśmy
wyremontować i zagospodarować obiekt, by przeznaczyć go na siedzibę naszej firmy
sprzątającej . Cieszę się, że wreszcie pracownicy mogą funkcjonować w godnych
warunkach – komentuje Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska.
Konkursy w ramach Wielkopolskiego Dnia Ochrony Środowiska 2018
Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu "Sołectwo Przyjazne Naturze" z okazji Wielkopolskiego Dnia Ochrony Środowiska 2018. W ramach wydarzenia odbędzie się również:
- konkurs plastyczny na najlepszy plakat promujący ochronę środowiska,
- konkurs na hasło wydarzenia.
Konkurs plastyczny "Łowiectwo w oczach dziecka"
Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgu w Pile organizuje konkurs plastyczny "Łowiectwo w oczach dziecka".
Koncert z okazji Dnia Kobiet
W sobotę, 10 marca 2018 roku, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury przygotował imprezę z okazji Dnia Kobiet. Przybyłych do sali widowiskowej przy Szkole Podstawowej w Wyrzysku gości powitała dyrektor M-GOK Magdalena Smełsz. W imprezie uczestniczyła burmistrz Bogusława Jagodzińska i przewodniczący Rady Miejskiej w Wyrzysku Stefan Rymer.
W pierwszej części koncertu zaprezentował się aktor telewizyjny i piosenkarz Dawid Kartoszewicz z programem "Zakochany koncert dla Ciebie Pani". Wokaliście towarzyszyli: Dawid Kwiatkowski – skrzypce, Marcin Bączkowski – gitara i Michał Gąsiewski – pianino. Wokalista zaśpiewał takie utwory jak: "Z Tobą chcę oglądać świat", "Oczarowanie", Only you", "Jeśli kochać to nie indywidualnie" czy "Kobiety jak te kwiaty. Do poszczególnych utworów artysta chętnie zapraszał na scenę osoby z publiczności.
W drugiej części programu na scenie pojawił się Krzysztof Badura, który zaśpiewał wiele znanych i lubianych utworów, głównie związanych z miłością. Spotkanie przeplatały występy zespołu Puls działającego przy M-GOK w Wyrzysku.
Przez cały czas trwania imprezy dostępne były stoiska promujące zdrowie i nowości kosmetyczne.
Konkurs "Świat oczami młodych"
Fundacja Banku Ochrony Środowiska i Poczta Polska ogłaszają konkurs "Świat oczami młodych".
Wielkanoc na Krajnie
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Krajna nad Notecią we współpracy z Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią oraz serdecznie zapraszają na imprezę "Wielkanoc na Krajnie", która odbędzie w Niedzielę Palmową dnia 25 marca 2018 roku w godz. 12.00 - 16.00 w skansenie w Osieku nad Notecią przy ul. Dworcowej 12.
W programie:
- warsztaty wykonania tradycyjnej palmy krajeńskiej
- prezentacja twórców ludowych
- pokaz tradycji wielkanocnych Krajny
- wręczenie nagród laureatom konkursu na Palmę Krajeńską
- pokazy rzemieślnicze kowalstwa i garncarstwa
Wydarzenie realizowane w ramach projektu współpracy Cztery Pory Roku na Krajnie
Gminny Konkurs Matematyczny w Kosztowie
W piątek, 9 marca 2018 roku, w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kosztowie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny pod hasłem „Mistrz Matematyki klas I-III”.
Do rywalizacji przystąpili uczniowie wyłonieni podczas eliminacji szkolnych w szkołach podstawowych z Falmierowa, Glesna, Osieka nad Notecią, Wyrzyska i Kosztowa. Ich zmagania oceniała komisja w składzie: Magdalena Strzałkowska - dyrektor Samorządowej Administracji Placówek i Renata Młodzik sołtys Sołectwa Kosztowo.
Po podsumowaniu wyników i dogrywce w jednej z kategorii tytuł mistrza
matematyki otrzymali:
- w kategorii klas I - Anita Gurda ze SP w Kosztowie,
- w kategorii klas II - Amelia Cieśla ze SP w Osieku nad Notecią,
- w kategorii klas III - Filip Turbiak ze SP w Osieku nad Notecią.
Laureatom oraz wszystkim uczestnikom matematycznych zmagań pogratulował przyglądający się matematycznym zmaganiom zastępca burmistrza Wyrzyska Tadeusz Perliński. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy.
Debata społeczna 2018 - Decydujmy wspólnie
Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Sebastian Cichocki zaprasza mieszkańców Gminy Wyrzysk na debatę społeczną dotyczącą bezpieczeństwa na terenie Gminy Wyrzysk ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z udziałem Burmistrza Wyrzyska Bogusławy Jagodzińskiej.
Debata odbędzie się 27 marca 2017 roku o godzinie 17.00 w sali widowiskowej przy Szkole Podstawowej w Wyrzysku.
Bezpłatna mammografia
Informacja o wywieszeniu wykazu nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży i najmu
Burmistrz Wyrzyska ogłasza, że od dnia 22 marca 2018 roku na tablicy ogłoszeńw Urzędzie Miejskim w Wyrzysku zostanie wywieszony wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży i najmu.
Ogłoszenie w sprawie wykazu nieruchomości przeznaczonych do najmu
Zapraszamy do zapoznania się z zarządzeniem Burmistrza Wyrzyska w sprawie wykazu nieruchomości położonych na terenie Gminy Wyrzysk przeznaczonych do najmu.
Śniadanie Wielkanocne w Falmierowie
W sobotę, 24 marca 2018 roku, w świetlicy wiejskiej w Falmierowie Stowarzyszenie Rozwój Sołectwa Falmierowo zorganizowało „Śniadanie Wielkanocne”. Była to już druga edycja imprezy, podczas której na tydzień przed świętami Wielkiej Nocy, sołectwa prezentowały swoje wielkanocne stoły.
Gości powitała szefowa stowarzyszenia Katarzyna Kowalska. W wydarzeniu oprócz mieszkańców uczestniczyła Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Wyrzysku Piotr Radwański. Nie zabrakło także sołtysów: Ewy Pawlaczyk, Tadeusza Jagodzińskiego i Leszka Malczewskiego.
Swoje bogato zastawione stoły zaprezentowały 4 sołectwa: Gromadno, Dobrzyniewo, Osiek nad Notecią i Falmierowo. Przygotowane w niepowtarzalny sposób potrawy świąteczne zachwycały nie tylko smakiem, ale i wyglądem. Wyobraźnia kulinarna i plastyczna pań była ogromna. Na pięknie przygotowanych stołach prezentowały się pisanki, babki, mazurki, baranki z masła, ale także swojskie wędliny i sałatki. Było kolorowo, wiosennie i smakowicie.
Aby nie poprzestać jedynie na wrażeniach kulinarnych, organizatorzy zadbali o program artystyczny. Wydarzenie uświetniły występy "Osieczanek" i Nikoli Wacholc.
Impreza została dofinansowana z budżetu Gminy Wyrzysk w ramach dotacji, jaką otrzymało Stowarzyszenie Rozwój Sołectwa Falmierowo.
Konsultacje w sprawie zasad i trybu postępowania o udzielenie spółkom wodnym dotacji
Zapraszamy do zapoznania się z zarządzeniem Burmistrza Wyrzyska w sprawie przeprowadzenia konsultacji w przedmiocie projektu uchwały Rady Miejskiej w Wyrzysku w sprawie zasad i trybu postępowania o udzielenie spółkom wodnym dotacji z budżetu Gminy Wyrzysk i sposobu jej rozliczania.
Rozstrzygnięcie drugiego otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych
Zapraszamy do zapoznania się z zarządzeniem Burmistrza Wyrzyska w sprawie rozstrzygnięcia drugiego otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym realizowanych w Gminie Wyrzysk w roku 2018.
Bezpłatne badania mammograficzne
Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?
Niespełna połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % uprawnionych pań. Warunkiem skuteczności Programu jest jego masowość, długoterminowość i wysoka jakość. Jego waga i znaczenie dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.
„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”
Badanie jest bezpłatne i refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Na badanie można zgłosić się w dowolnej miejscowości niezależnie od miejsca zamieszkania.
Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie:
- w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu
- lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach ( dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2 )
Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.
Badania mammograficzne w mammobusie odbędą sę w następującej lokalizacji:
Wyrzysk –18 kwietnia 2018 naprzeciw Urzędu Miejskiego, ul. Bydgoska 32
Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.
Istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, dlatego prosimy o przyniesienie na badanie zdjęć/płyt z poprzednich mammografii.
Konkursy ekologiczne dla dzieci i młodzieży
W ramach tegorocznych Wielkopolskich Dni Energii odbędą się dwa konkursy dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych położonych na terenie województw wielkopolskiego:
- Konkurs ekologiczny dla uczniów klasy VII szkół podstawowych, promujący OZE pn. „CZTERY PORY ROKU Z OZE”.
- Konkurs ekologiczny dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, promujący OZE pn. „CZTERY PORY ROKU Z OZE”.
Konkursy pn. „CZTERY PORY ROKU Z OZE” mają na celu edukację i podnoszenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół podstawowych.
Konkurs skierowany do uczniów klas IV - VI szkół podstawowych polega na wykonaniu pracy plastycznej w formie plakatu na temat promowania odnawialnych źródeł energii, nawiązującego do nazwy „CZTERY PORY ROKU Z OZE”. A uczniowie klasy VII szkół podstawowych w ramach Konkursu mają za zadanie wykonać pracę różną techniką w formie kalendarza i także o promowaniu odnawialnych źródeł energii, nawiązującego do ww. nazwy Konkursu.
Kapituła konkursu dokona wyboru najlepszych prac przyznając tym samym pięć I, II i III miejsc w każdym z Konkursów z każdego subregionu Wielkopolski (kaliskiego, konińskiego, leszczyńskiego, pilskiego, poznańskiego). Laureaci otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Zgodnie z regulaminami konkursów, prace (maksymalnie 3 w każdym z nich) zgłaszać mogą dyrektorzy szkół podstawowych z terenu Wielkopolski. Nabór zgłoszeń trwa do dnia 30 kwietnia 2018 r.
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu (regulamin, formularz zgłoszeniowy) znajdują się pod adresem: https://www.umww.pl/departamenty_departament-rolnictwa-i-rozwoju-wsi_wielkopolskie-dni-energii-wde.
Zaproszenie na AGROTRAVEL 2018
Zarząd LGR „7 Ryb” zaprasza chętnych mieszkańców lub osoby działające na obszarze LGR „7 Ryb”, do zaprezentowania swoich produktów rękodzielniczych i rzemieślniczych oraz regionalnych produktów spożywczych podczas X Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Aktywnej AGROTRAVEL & ACTIVE LIFE Kielce 2018.
W dniach 20-22 kwietnia 2018 r. Stowarzyszenie LGR „7 Ryb” będzie aktywnie promować obszar działania LGR-u na X Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Aktywnej AGROTRAVEL & ACTIVE LIFE w Kielcach. Targi AGROTRAVEL to największa tego typu impreza w Polsce pod względem promocji turystyki wiejskiej i aktywnej. W kolejnej odsłonie targów swoją ofertę prezentować będą gospodarstwa oraz stowarzyszenia agroturystyczne, a także lokalne i regionalne organizacje i ośrodki turystyczne. Uzupełnieniem wystawy będą liczne degustacje lokalnych i regionalnych produktów.
W związku z powyższym, chcielibyśmy zachęcić Państwa do udziału i zaprezentowania swoich produktów podczas targów AGROTRAVEL & ACTIVE LIFE. Koszty dojazdu, noclegu i wyżywienia (śniadania, obiadokolacje) pokrywane są przez Stowarzyszenie, ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze 2014 – 2020” umowa o dofinansowanie 00005-6523.4-SW1510005/17.
Udział w targach pozwoli na promocję tradycyjnych wyrobów spożywczych, rękodzieł i innych, a tym samym obszaru Stowarzyszenia LGR „7 Ryb” oraz nawiązanie współpracy z odbiorcami ww. produktów. Obecni na targach wystawcy będą mogli osobiście prezentować swoje artykuły. Warunkiem uczestnictwa w targach jest przesłanie wypełnionego zgłoszenia (w załączeniu) oraz zabranie zgłoszonych produktów, które mogłyby zostać zaprezentowane.
Stowarzyszenie dopuszcza możliwość partycypowania w kosztach produktów spożywczych prezentowanych na targach.
W przypadku gdyby nie mogli Państwo uczestniczyć w targach osobiście, zwracamy się z prośbą o przekazanie produktów celem ich zaprezentowania na stoisku targowym.
Wszystkich zainteresowanych bezpośrednim udziałem w imprezie prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia, którą należy dostarczyć do dnia 30.03.2018 r., do godz. 15.30 do Biura Lokalnej Grupy Rybackiej „7 Ryb”. Karty zgłoszenia mogą zostać wysyłane drogą pocztową na adres Biura Stowarzyszenia, ul. Kolejowa 24, 62-100 Wągrowiec, lub wysłane e-mailem na adres: stowarzyszenie7ryb@wp.pl lub biuro@7ryb.pl.
*Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, Stowarzyszenie LGR „7 Ryb” zastrzega sobie prawo wyboru zgłoszeń.
Serdecznie zapraszamy do współpracy.
Cytryna lub laurka
W poniedziałek, 26 marca 2018 roku, na ulicach Wyrzyska można było spotkać niecodzienny patrol realizujący program profilaktyczny „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Przeprowadzona akcja odbyła się pod hasłem „Cytryna lub laurka”.
Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku na czele z komendantem kom. Marcinem Towalewskim i Burmistrzem Wyrzyska Bogusławą Jagodzińską oraz dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Wyrzysku dbali o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. W tym dniu kierowcy, którzy byli sprawcami drobnych wykroczeń drogowych zostali pouczeni i poczęstowani cytryną, a kierowcy nie popełniający wykroczeń nagrodzeni laurką lub babeczką.
Warto podkreślić, że dzieci ze SP w Wyrzysku do akcji przygotowały się dużo wcześniej. Biorąc udział konkursie plastycznym dotyczącym bezpieczeństwa w ruchu drogowym wykonały laurki. Najpiękniejsze z nich trafiły do kierowców, którzy podróżowali zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Życzenia z okazji świąt Wielkiej Nocy
Ułatwienie dostępu
Kalendarium
Pn | Wt | Śr | Czw | Pt | Sob | Nd |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | dzień: 6 | |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 | 29 | 30 | 31 |
Dane kontaktowe
Urząd Miejski w Wyrzysku
ul. Bydgoska 29
89-300 Wyrzysk
Godziny urzędowania
Poniedziałek: 7.30 - 16.30
Wtorek-Środa: 7.30 - 15.30
Czwartek-Piątek: 7.30 - 15.00