Wyszukiwarka

Wyszukiwarka :

05,06

Ostrzeżenie

 

W związku ze wzmożonymi wizytami przedstawicieli firm oferujących pomoc w uzyskaniu dofinansowania z programu „Czyste Powietrze” na terenie naszej gminy, informujemy, iż Urząd Miejski w Wyrzysku nie współpracuje z żadną firmą zewnętrzną oferującą pozyskanie dofinansowania z Programu „Czyste Powietrze”.

 

Sprawdzaj oferty, nie podpisuj „od ręki”!

Korzystaj z programu „Czyste Powietrze” uważnie. Wybieraj sprawdzonych wykonawców. Uważaj na oferty składane przez akwizytorów i sprawdzaj, co podpisujesz. Pamiętaj, że dotacja z programu „Czyste Powietrze” przysługuje Tobie, a nie wykonawcy.

 

Uwaga na nierzetelnych wykonawców

Jeśli jesteś wnioskodawcą lub beneficjentem dotacji z programu „Czyste Powietrze”, to bądź czujny i rozważny w wyborze dostawcy i firmy instalacyjnej zajmującej się wymianą źródła ciepła. Szczególnie uważaj na tych, którzy pukają do Twoich drzwi i oferują coś „za darmo”. Niestety, zdarzają się na rynku usług nieuczciwi wykonawcy, którzy oferują usługi i produkty niskiej jakości oraz zawyżają ceny. Pomocni są jedynie do momentu pozyskania dotacji, ale nie interesują się klientem przy jej rozliczeniu. Jedynie prawidłowo rozliczona dotacja, gwarantuje otrzymanie środków finansowych w ramach programu.

Zwracamy uwagę, że wybór firmy sprzedającej urządzenie, jak i wykonującej jego montaż, należy do Państwa.

W programie „Czyste Powietrze” najwyższe bezzwrotne dofinansowanie, z kompleksową termomodernizacją i wymianą źródła ciepła, to nawet 136 200 zł, ale VAT zawsze musi opłacić wnioskodawca.

Jeśli ktoś oferuje usługę „za darmo”, warto mieć wątpliwości co do rzetelności takiej oferty. Jeśli przedstawiciel firmy podsuwa pełnomocnictwo w ramach programu „Czyste Powietrze”, a nie daje możliwości na spokojne zapoznanie się z warunkami umowy – warto zastanowić się nad rzetelnością takiej oferty.

Podpisując pełnomocnictwo dajesz komuś prawo do dysponowania przyznaną Ci dotacją.

 

Przypominamy, że w Urzędzie Miejskim w Wyrzysku działa punkt konsultacyjno-informacyjny Programu „Czyste Powietrze” w ramach którego pracownicy urzędu udzielają porad, pomagają wypełnić wnioski o dofinansowanie oraz rozliczyć dotację. Konsultacje i porady udzielane są od poniedziałku do piątku w godz. 13.00-15.00 w biurze nr 22 i 24 i są bezpłatne.

wstecz

Ułatwienie dostępu

Rozmiary czcionek

Wysoki kontrast

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Wyrzysku

ul. Bydgoska 29
89-300 Wyrzysk

Godziny urzędowania

Poniedziałek: 7.30 - 16.30
Wtorek-Środa: 7.30 - 15.30
Czwartek-Piątek: 7.30 - 15.00

Jak dojechać

Zobacz na mapie