Wyszukiwarka

Wyszukiwarka :

06

Strażackie zmagania

W tym roku OSP Osiek nad Notecią był gospodarzem Miejsko-Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych w gminie Wyrzysk. W niedzielne popołudnie do sportowych zmagań przystąpiło 20 jednostek, tym gościnnie drużyna seniorów z OSP Piesna z gminy Łobżenica.

8 młodzieżowych drużyn pożarniczych dziewcząt i chłopców i 12 drużyn seniorów i seniorek startowało w sztafecie pożarniczej 7x50 z przeszkodami oraz w ćwiczeniach bojowych.

Młodzieżowe drużyny pożarnicze dziewcząt podzieli się miejscami na podium - OSP Falmierowo przed OPS Osiek nad Notecią i OSP Gromadno. W kategorii młodzieżowych drużyn chłopców zwyciężyli druhowie z OSP Gromadno przed druhami z OSP Osiek nad Notecią, OSP Wyrzysk, OSP Bąkowo i OSP Kosztowo.

W kategorii seniorek udział w zawodach wzięły cztery drużyny. Zwyciężyły druhny z OSP Osiek nad Notecią przed OSP Gromadno, OSP Falmierowo i OSP Wyrzysk. W kategorii seniorów zwyciężyła drużyna z OSP Osiek nad Notecią przed druhami z OSP Gromadno i Wyrzysk.

Podczas zawodów musztrę i ćwiczenia bojowe „na mokro” zaprezentowała Dziecięca Drużyna Pożarnicza OSP Osiek nad Notecią, która dzień wcześniej brała udział w I Ogólnopolskiej Olimpiadzie Dziecięcych Drużyn Pożarniczych w Wieruszowie w województwie łódzkim. W olimpiadzie wzięły udział 32 drużyny małych strażaków w wieku od 4 do 10 lat z 10 województw, w tym również z gminy Wyrzysk. Decyzją sędziego głównego zawodów wszystkie drużyny zostały nagrodzone pierwszym miejscem. Gratulujemy małym strażakom z OSP Osiek nad Notecią!