Wyrzysk.pl - oficjalny serwis Gminy Wyrzysk

Główne działy

Kalendarium

«lipiec 2018»
PnWtŚrCzwPtSobNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Treść

Dni Wyrzyska 2017

W tym roku po raz pierwszy obyły się Dni Wyrzyska, które miały formę trzydniowego cyklu imprez. W tych dniach odbyły się koncerty, zawody i turnieje sportowe oraz piknik dla całych rodzin. 

W piątek na scenie zaprezentowały się zespoły Jambo Africa oraz The Look & Gethomil Lamarre, które zagrzewały do tańca gorącymi rytmami. Zespoły te zostały dofinansowane przez Powiat Pilski.

Dzień drugi rozpoczął się na sportowo. Przed południem na Dębową Górę pobiegli biegacze i pomaszerowali miłośnicy nordic walking w ramach cyklu "Cztery Pory Roku - Lato". Nasz region reprezentowali biegacze z Piły, Kaczor, Wysokiej oraz Starej Łubianki.

Natomiast w Osieku nad Notecią odbył turniej piłki nożnej oldbojów, w którym zmierzyły się drużyny z TSK Orzeł Osiek i Oldboy Hurtownia Neumann. Panowie dzielnie walczyli do ostatniego gwizdka, strzelając w sumie kilka bramek. Wygrali oldboje z Osieka i to do nich w tym roku trafił przechodni Puchar Burmistrza Wyrzyska. W tym dniu odbył się również I Turniej Piłki Nożnej Orlików na boisku w Wyrzysku, w którym oprócz drużyn z naszej gminy z Kościerzyna Wielkiego, Osieka nad Notecią i Wyrzyska zagrali piłkarze z Białośliwia i Łobżenicy. Mecze dostarczyły wiele emocji, a o zwycięstwie zadecydowała ostateczna ilość zdobytych bramek.

Po południu na stadionie w Osieku nad Notecią odbyła się III edycja Pikniku Rodzinnego "Osiek na start", podczas którego podjęto próbę bicia rekordu w "Największym Biegu Rodzinnym", która wywołała zainteresowanie wśród mieszkańców gminy. W biegu wystartowało prawie 140 osób. Za udział w biegu każdy otrzymał pamiątkowy medal. W konkursie strzeleckim wzięło udział ponad 30 osób w dwóch kategoriach wiekowych. Najlepsi strzelcy zostali nagrodzeni statuetkami, medalami i nagrodami rzeczowymi. Impreza „Osiek na start” była współfinansowana ze środków Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania Krajna nad Notecią w ramach konkursu „Aktywnie na Krajnie”.

W sobotę odbyły się również Młodzieżowe Mistrzostwa w Siatkówce Plażowej, w których uczestniczyli zawodnicy z Białośliwia, Szamocina, Osieka nad Notecią. Drugi dzień zakończył się występem w wyrzyskim amfiteatrze Jakuba Herforta, zwycięzcy edycji "Mam Talent" oraz zespołów "Dwa Pokolenia" oraz "Pączki w tłuszczu" wraz z Tomaszem Karolakiem.

Ostatni dzień Dni Wyrzyska rozpoczął się zawodami wędkarskimi o Puchar Burmistrza pomiędzy kołami z gminy Wyrzysk. Puchar trafił do PZW Osiek nad Notecią.
W godzinach popołudniowych odbył się Piknik Rodzinny oraz jarmark twórczości i rodzimych twórców. Wśród wielu atrakcji, które miały miejsce tego dnia możemy wymienić maraton zumby, otwarcie ścieżki edukacyjnej "Wodny Świat" zrealizowanej przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka "7 Ryb" oraz stoisko z degustacją potraw rybnych. Zaprezentowały się również zespoły taneczne działające przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wyrzysku oraz zespół "Osieczanki" z Osieka nad Notecią. Do wspólnej zabawy zachęcali dzieci klauni Ruphert i Rico. Wieczór zakończył się występem zespołów "Skakanka" i "Megger Band".

 • dni wyrzyska 1
 • dni wyrzyska 2
 • dni wyrzyska 3
 • dni wyrzyska 4
 • dni wyrzyska 5
 • dni wyrzyska 6
 • dni wyrzyska 7
 • dni wyrzyska 8
 • dni wyrzyska 9
 • dni wyrzyska 10
 • dni wyrzyska 11
 • dni wyrzyska 12
 • dni wyrzyska 13

« wstecz

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Intranet

Intranet - Logowanie

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.