Wyrzysk.pl - oficjalny serwis Gminy Wyrzysk

Główne działy

Kalendarium

«sierpień 2018»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Treść

IV Gminny Konkurs Ortograficzny

SZANOWNI MIESZKAŃCY GMINY WYRZYSK

Towarzystwo Przyjaciół Wyrzyska w palecie proponowanych od kilku lat konkursów po raz czwarty proponuje Państwu wzięcie udziału w Gminnym Konkursie Ortograficznym.

Oto szczegółowy REGULAMIN IV Gminnego Konkursu Ortograficznego:

I Organizator:

Organizatorem IV Gminnego Konkursu Ortograficznego jest Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Wyrzyska, a na koordynatorów rywalizacji wybrano Benedyktę Holc i Katarzynę Jaśkiewicz.

II Cele konkursu:

 • podniesienie poziomu kompetencji językowych uczestników,

 • pogłębienie rozumienia zasad ortograficznych języka polskiego,

 • rozwijanie zainteresowań i uzdolnień,

 • integracja społeczności gminnej.

III Uczestnicy:

Konkurs jest adresowany do uczniów klas V-VII szkół podstawowych, uczniów klas gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych oraz wszystkich dorosłych mieszkańców Gminy Wyrzysk.

W rywalizacji ze zrozumiałych względów nie mogą brać jednak udziału osoby, które ukończyły lub aktualnie studiują filologię polską na poziomie studiów magisterskich lub wyższych zawodowych /licencjat/.

O dopuszczeniu uczestnika do współzawodnictwa decyduje miejsce zamieszkania, a nie np. miejsce aktualnego pobierania nauki czy wykonywania pracy.

Tegoroczne zmagania przebiegać będą w dwóch kategoriach:

I- uczniowie szkół podstawowych /tj. kl. V,VI, VII/;

II - uczniowie gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i dorośli.

Szkoły podstawowe /4 w gminie/, gimnazja /2 w gminie/ wytypują po 3 uczniów ze swojej placówki. Nie ogranicza się liczby osób dorosłych i uczniów ze szkół ponadpodstawowych.

IV Terminarz:

Konkurs odbędzie się 21 października 2017 r. /sobota/ o godz. 9.00. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku przy ul. Parkowej 8.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w dniu zmagań konkursowych.

V Komisja konkursowa:

Zarząd TPW powoła specjalną kilkuosobową komisję do sprawnej i obiektywnej oceny podyktowanych tekstów, wyznaczy jej przewodniczącego.

VI Przebieg rywalizacji:

 1. Uczestnik weźmie udział w konkursie po wcześniejszym przesłaniu swego zgłoszenia ( na formularzu stanowiącym Załącznik nr 1) drogą tradycyjną, pocztową na adres: Towarzystwo Przyjaciół Wyrzyska, ul. Bydgoska 32, 89-300 Wyrzysk lub elektroniczną: tpw@onet.pl . Termin nadsyłania zgłoszeń- 15 października 2017 r. /decyduje data stempla pocztowego/. Przy czym szkoły podstawowe /4 w gminie/ i gimnazja /2 w gminie/ wytypują po 3 uczniów ze swojej szkoły.

 2. Uczestnicy powinni mieć przy sobie do okazania dowód osobisty bądź legitymację szkolną.

 3. Wszyscy uczestnicy będą pisali samodzielnie zróżnicowany pod względem poziomu tekst- w sali widowiskowej lub w kilku klasach budynku Szkoły Podstawowej w Wyrzysku przy ul. Parkowej 8 /zależność od liczby osób zgłoszonych/.

 4. Kompetencje ortograficzne będą sprawdzone w formie dyktanda pisanego na kartce formatu A-4 (nie wolno używać korektora, a błędnie napisaną literę lub wyraz należy skreślić i umieścić powyżej wersję ostateczną).

 5. Dokładniejszy sposób sprawdzania prac ujmuje dodatkowy wewnętrzny regulamin komisji.

 6. Prace niesamodzielne nie będą brane pod uwagę przy sprawdzaniu.

 7. Uczestnicy nie mogą mieć przy sobie nowoczesnych środków elektronicznych służących porozumiewaniu się z innymi osobami.

 8. Organizatorzy nie dopuszczają istnienia miejsc ex aequo ( w przypadku czołowych lokat). Jeśli będzie kilka prac z taką samą liczbą punktów ujemnych, oznaczających liczbą popełnionych błędów, zarządzona zostanie pisemna dogrywka.

VII Nagrody:

-za zdobycie I miejsca nagroda rzeczowa oraz przyznanie tytułu Mistrza Ortografii Gminy Wyrzysk w danej kategorii,

-za zdobycie II miejsca nagroda rzeczowa oraz przyznanie tytułu I Wicemistrza Ortografii Gminy Wyrzysk w danej kategorii,

-za zdobycie III miejsca nagroda rzeczowa oraz tytuł II Wicemistrza Ortografii Gminy Wyrzysk w danej kategorii.

Nagrody, tytuły i dyplomy zostaną wręczone po sprawdzeniu prac przez komisję /ok. godz.12.00 / tego samego dnia.

VIII Postanowienia końcowe:

 1. W dniu konkursu komisja po sprawdzeniu prac i ogłoszeniu wyników sporządzi protokół, który pozostanie w dokumentacji TPW wraz

z pracami uczestników.

 1. Podyktowany tekst nie będzie sztucznie najeżony trudnościami, zostanie on opracowany na podstawie fragmentu utworu epickiego.

 2. Wszelkie sprawy sporne rozstrzyga przewodniczący komisji konkursowej ( nie przewiduje się trybu odwoławczego).

 3. Gminny Konkurs Ortograficzny zostanie przeprowadzony, jeśli zgłosi się do niego w oznaczonym terminie przynajmniej 8 uczestników w każdej kategorii.

 4. Zarząd TPW zastrzega sobie prawo niewpisywania dalszych osób zgłaszających się na listę uczestników, jeśli liczba osób wyrażających chęć uczestniczenia osiągnie wielkość 50 /ze względu na warunki lokalowe

i techniczne/.

 1. Regulamin konkursu znajduje się w Internecie na stronie Urzędu Miejskiego w Wyrzysku i na portalu „Nasz Wyrzysk” a ponadto – w formie papierowej (do wglądu) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wyrzysku (Biblioteka).

 2. Gminny Konkurs Ortograficzny jest współfinansowany z budżetu Gminy Wyrzysk na rok 2017.

« wstecz

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Intranet

Intranet - Logowanie

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.