Wyrzysk.pl - oficjalny serwis Gminy Wyrzysk

Główne działy

Kalendarium

«czerwiec 2018»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Treść

Z dziecięcej perspektywy - finał konkursu „List do Taty”

Po trzech miesiącach oczekiwań uczestnicy konkursu „List do Taty” wzięli udział w jego regionalnym finale. Miał on miejsce w miniony wtorek, 3 października w auli Auditorium Maximum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile.

Celem konkursu było między innymi skierowanie uwagi na zagadnienia związane z niezastąpioną rolą ojca w życiu dziecka. Za pióra chwyciło niemal trzystu uczniów, a Szkołę Podstawową w Wyrzysku reprezentowali uczniowie obecnej klasy 6b: Laura Zmitrowicz, Zosia Kałużna, Wiktor Paluszkiewicz, Hubert Troczyński, a także Martyna Bujak z klasy 6a i Jagoda Chwiłka z klasy 5d.

Uczniów i ich opiekunów powitał senator Mieczysław Augustyn, członek Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej. Podkreślił on, iż najważniejsza dla dobra dziecka jest rodzina, a w niej współpracujący ze sobą rodzice. Właśnie o relacjach z ojcami pisali nastolatkowie w tytułowych listach. Na wyróżnienie zasłużyła praca Huberta Troczyńskiego, który otrzymał nagrodę książkową.

Niespodziankę dla wszystkich uczestników stanowił film pt. „Nazywam się Cukinia”, nominowany w tym roku do Oscara. Obraz pozwolił spojrzeć na poważne problemy oczami dziecka, ale przesłanie powinni przyjąć przede wszystkim dorośli odbiorcy. Każdy widz mógł wracać do swojej rodziny z własnymi przemyśleniami.

Notatka i zdjęcia: Anna Panek

« wstecz

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Intranet

Intranet - Logowanie

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.