Wyszukiwarka

Wyszukiwarka :

09

Kampania międzynarodowa "It is in our hands"

W dniu 25 września obchodzony jest Światowy Dzień Działania na pamiątkę rocznicy uchwalenia Agendy na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju przez światowych przywódców na Szczycie ONZ w Nowym Jorku 25 września 2015 roku. Jest to również dzień rozpoczęcia kampanii międzynarodowej w ramach projektu „Tworzenie Sprawiedliwych Miast: Włączenie Agendy 2030 do polityki lokalnej (w czasach dużych ruchów migracyjnych i uchodźstwa)” pod nazwą „It is in our hands” (pl. Wszystko w naszych rękach), finansowanego ze środków Unii Europejskiej.


Kampania ta ma charakter informacyjno-edukacyjny. Jej głównym celem jest podnoszenie świadomości dotyczącej Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju i ich znaczenia w życiu codziennym. Ze względu na założenia oraz adresatów projektu, kampania będzie się skupiać na promowaniu następujących celów:
-  Celu numer 5 - Osiągnięcie równości płci oraz wzmocnienie pozycji kobiet i dziewcząt;
-  Celu numer 10.7 - Ułatwianie uporządkowanej, bezpiecznej, regularnej i odpowiedzialnej migracji oraz przepływu ludzi, w tym poprzez implementację zaplanowanych i dobrze zarządzanych polityk migracyjnych;
-  Celu numer 11 - Uczynienie miast i osiedli ludzkich bezpiecznymi, stabilnymi, zrównoważonymi oraz sprzyjającymi włączeniu społecznemu;
-  Celu numer 13 - Podjęcie pilnych działań w celu przeciwdziałania zmianom klimatu i ich skutkom;
-  Celu numer 16 - Promowanie pokojowych i inkluzyjnych społeczeństw, zapewnienie wszystkim ludziom dostępu do wymiaru sprawiedliwości oraz budowanie na wszystkich szczeblach skutecznych i odpowiedzialnych instytucji, sprzyjających włączeniu społecznemu.


Rozpoczęcie kampanii międzynarodowej poprzedza odliczanie, podczas którego na stronach projektu w mediach społecznościowych prezentowane są Cele Zrównoważonego Rozwoju z lokalnym kontekstem, prezentowanym danego dnia przez jednego z Partnerów projektu.


Przebieg przygotowań do kampanii i odliczania z pełną treścią postów można śledzić na polskiej podstronie projektu na portalu Facebook: https://www.facebook.com/sfcinpoland.


Elementy kampanii „It is in our hands”:
-  treści zamieszczane w mediach społecznościowych na kanałach na Facebooku, Twitterze, Instagramie oraz Youtub’ie, a także na polskiej stronie internetowej projektu, zarówno w języku polskim, jak i angielskim,
-  organizacja Szkoły Letniej "You can make a better world - Agenda 2030" ("Możesz uczynić świat lepszym - Agenda 2030") w dniach 21 września- 5 października 2019 roku;
-  wdrażanie zwycięskiego pomysłu na kampanię, wyłonionego podczas Szkoły Letniej w Poznaniu;
-  przeprowadzanie warsztatów edukacyjno-informacyjnych z zakresu wspomnianych Celów Zrównoważonego Rozwoju z udziałem ekspertów;
-  przeprowadzenie dedykowanego warsztatu krajowego podczas IV Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”;
-  organizacja spotkania prezentującego założenia Agendy 2030 w październiku br.;
-  sporządzanie ekspertyz dokumentujących obecność Celów Zrównoważonego Rozwoju w strategiach i politykach;
-  udział w spotkaniach tematycznych promujących tematykę Agendy 2030 oraz Celów Zrównoważonego Rozwoju.


Od 1 maja br. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej rozpoczął lokalną kampanię pn. „Wszystko w naszych rękach”, której elementy odpowiadają działaniom w ramach kampanii międzynarodowej, której inauguracja przypada w Polsce podczas odbywającej się w dniach 21 września do 5 października 2019 roku Szkoły Letniej pn. "You can make a better world - Agenda 2030" ("Możesz uczynić świat lepszym - Agenda 2030") oraz przed IV edycją Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”, organizowanym w partnerstwie z Fundacją CSR „Res Severa” w dniach 27-28 września 2019 roku.


Więcej informacji znajduje się pod następującymi linkami:
Wydarzenie dot. Szkoły Letniej "You can make a better world - Agenda 2030" ("Możesz uczynić świat lepszym - Agenda 2030"): https://www.facebook.com/events/461674231351753/
Wydarzenie dot. IV Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 celów”: https://www.facebook.com/events/2248037338843096/
Strona internetowa Festiwalu: www.17celow.pl.


O projekcie Tworzenie Sprawiedliwych Miast: Włączenie Agendy 2030 do polityki lokalnej (w czasach dużych ruchów migracyjnych i uchodźstwa)


Głównym celem projektu jest podniesienie świadomości dot. idei Agendy 2030 i Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz aktywne zaangażowanie lokalnych decydentów, państwowych urzędników, organizacji społecznych i oddolnych w przekładanie Celów Zrównoważonego Rozwoju na własne działania, uchwalone strategie oraz życie codzienne lokalnych społeczności. We wrześniu 2015 r. na Szczycie ONZ w Nowym Jorku światowi przywódcy przyjęli Agendę na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju zawierającą 17 Globalnych Celów i 169 zadań, które mają być osiągnięte do 2030 roku i wyrównać szanse wszystkich ludzi w wymienionych w dokumencie dziedzinach życia.


Agenda zastępuje przyjęte w 2000 r. Milenijne Cele Rozwoju (Millenium Development Goals), których ostateczny termin realizacji został wyznaczony na rok 2015. Wypracowanie założeń Agendy odbywało się wspólnymi siłami z poszanowaniem głównej zasady nie pozostawiania nikogo za sobą (ang. leaving no one behind). Została uzgodniona przez wszystkie 193 państwa członkowskie Organizacji Narodów Zjednoczonych.


Więcej informacji można uzyskać na następujących stronach:
Strona projektu w ROPS: https://rops.poznan.pl/nasze-projekty/shaping-fair-cities/
Twitter projektu: https://twitter.com/sfcinpoland
Instagram projektu: https://www.instagram.com/sfcinpoland.
Facebook projektu: https://www.facebook.com/sfcinpoland.
Międzynarodowa strona projektu: https://europamondo.regione.emilia-romagna.it/en/faircities
Więcej o Agendzie 2030 na stronie: http://www.un.org.pl/agenda-2030-rezolucja.
Więcej o Komisji Europejskiej tutaj: https://ec.europa.eu/commission/index_pl Zachęcamy do śledzenia bieżących informacji na podanych stronach.


Organizator i partnerzy kampanii
Organizatorem kampanii jest Region Emilia Romagna we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Cywilnego Wolontariatu (GVC) z siedzibą w Bolonii.

Partnerzy merytoryczni:
Region Emilia-Romagna – Urząd Koordynacji Polityki Europejskiej, Planowania, Kooperacji i Ewaluacji (Włochy),
Uniwersytet Boloński (Włochy),
Urząd Miasta Alicante (Hiszpania),
Gmina Szkodra (Albania),
Miasto Split (Chorwacja),
Gmina Falköping (Szwecja),
Okręg Jassy (Rumunia),
Biuro Regionalnego Stowarzyszenia ds. Współpracy Trangranicznej dla Granicy Rumunii i Republiki Mołdawii w Jassy (Rumunia),
Gmina Forlì (Włochy),
Gmina Modena (Włochy),
Gmina Reggio Emilia (Włochy),
Rada Miasta Pemby (Mozambik),
Ministerstwo Równości i Polityki Integracji Generalitat Walencji (Hiszpania),
Stowarzyszenie Grupa Cywilnego Wolontariatu (Włochy),
Gmina Patra (Grecja);
Gmina Velje (Dania);
Women Network (Włochy).
Więcej informacji: Weronika Miksza
tel. 61 8567 321
mail: weronika.miksza@rops.poznan.pl

wstecz

Ułatwienie dostępu

Rozmiary czcionek

Wysoki kontrast

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście

Kalendarium

«poprzedni miesiąckwiecień 2024»następny miesiąc
PnWtŚrCzwPtSobNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Wyrzysku

ul. Bydgoska 29
89-300 Wyrzysk

Godziny urzędowania

Poniedziałek: 7.30 - 16.30
Wtorek-Środa: 7.30 - 15.30
Czwartek-Piątek: 7.30 - 15.00

Jak dojechać

Zobacz na mapie