Wyszukiwarka

Wyszukiwarka :

2020-03

Informacja Związku Międzygminnego PRGOK o zmianach od 1 kwietnia

Od 1 kwietnia 2020 roku segregacja obowiązkowa dla wszystkich. Nie wyrzucaj już wszystkich odpadów do jednego kubła

Już za kilka dni wejdą w życie bardzo ważne zmiany dotyczące odbioru odpadów komunalnych. Najważniejsza: wszyscy będziemy musieli segregować swoje odpady. Zmiany dotyczą mieszkańców gmin, które należą do Związku Międzygminnego „Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi”.
 

NIE SEGREGOWAŁEŚ WCZEŚNIEJ? KONIECZNIE ZŁÓŻ DEKLARACJĘ

Osoby, które wcześniej wybrały zbiórkę nieselektywną i wrzucały wszystko do jednego kubła na śmieci, już tego robić nie będą mogły, ponieważ zabronił tego ustawodawca. Muszą za to złożyć nową deklarację. Druk można pobrać z naszej strony internetowej www.prgok.pl, wypełnić i wysłać pocztą, za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, do Biura Związku (ZM „PRGOK” ul. Dąbrowskiego 8, 64-920 Piła). Ci, którzy już wcześniej segregowali odpady, nie muszą składać nowej deklaracji.

Skąd osoba, która dopiero teraz zacznie segregować odpady, ma wziąć odpowiednie worki? Mieszkańcy Piły mogą zgłaszać się do Biura Obsługi Klienta, które znajduje się w siedzibie Związku Międzygminnego. Do pakietu worków dołożona zostanie ulotka dotycząca zasad prawidłowej segregacji.

- Można także zgłosić się do urzędu gminy, tam zostaniemy wyposażeni w „pakiet startowy”. Jeżeli ktoś nie może do urzędu dojechać albo zabraknie tam worków, proszę dołączyć do deklaracji osobną kartkę z prośbą o worki. Taka informacja zostanie przekazana operatorowi, którego pracownicy dostarczą „pakiet startowy” podczas odbierania odpadów – mówi Karolina Parecka z Biura Obsługi Klienta. I dodaje: - Worki dostają jedynie właściciele domów jednorodzinnych. W zabudowie wielorodzinnej na zamówienie zarządcy nieruchomości operator dostarczy do altany pojemniki.

 

NOWE STAWKI

Od 1 kwietnia zmienia się też stawka za odbiór odpadów komunalnych.

- Opłata za odbiór odpadów będzie wynosiła 30 złotych od osoby. Jeżeli ktoś nie będzie stosował się do obowiązku segregacji, może spodziewać się wyższej opłaty, czyli 60 złotych od osoby – informuje Małgorzata Sypuła, Przewodnicząca Zarządu Związku Międzygminnego „PRGOK”.

Co ważne, jeżeli w budynku wielorodzinnym odpady będą źle posegregowane, wyższa opłata zostanie nałożona na wszystkich lokatorów.

- Oczywiście nie zostawiamy mieszkańców bez pomocy, jeśli chodzi o informacje dotyczące tego jak prawidłowo segregować odpady. Na naszej stronie internetowej znajduje się wyszukiwarka, do której wystarczy wpisać nazwę przedmiotu, a system podpowie do którego pojemnika go wyrzucić. Zawsze można też do nas zadzwonić lub wysłać e-mail, a pracownicy udzielą wszystkich informacji. Zachęcamy też do śledzenia naszej strony na Facebook’u, gdzie również publikujemy informacje dotyczące segregacji – zapewnia Małgorzata Sypuła.

 

wstecz

Ułatwienie dostępu

Rozmiary czcionek

Wysoki kontrast

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Wyrzysku

ul. Bydgoska 29
89-300 Wyrzysk

Godziny urzędowania

Poniedziałek: 7.30 - 16.30
Wtorek-Środa: 7.30 - 15.30
Czwartek-Piątek: 7.30 - 15.00

Jak dojechać

Zobacz na mapie