Wyszukiwarka

Wyszukiwarka :

09

UPRAWA MAKU I/LUB KONOPI WŁÓKNISTYCH
W 20
22r.

 

Informujemy, że Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego rozpoczyna prace nad projektem uchwały w sprawie określenia ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawę maku i konopi włóknistych na terenie województwa wielkopolskiego w 2022 roku oraz rejonizacji tych upraw, mając na względzie zagrożenie narkomanią, zapotrzebowanie na surowce pochodzące z tych upraw
oraz tradycją uprawy maku i konopi włóknistych na danym terenie.

W celu przygotowania projektu ww. uchwały Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, niezbędnym jest uzyskanie z terenu gmin województwa wielkopolskiego informacji o proponowanej powierzchni uprawy maku i/lub konopi włóknistych w 2022 roku.

Na podstawie otrzymanych od Państwa informacji przygotowany zostanie projekt uchwały w sprawie określania ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawę maku i konopi włóknistych na terenie województwa wielkopolskiego w 2022 roku oraz racjonalizacji tych upraw.

Wnioski odnośnie planowanej powierzchni przeznaczonej pod uprawę maku i konopi włóknistych na terenie województwa wielkopolskiego mogą być także składane przez podmioty posiadające zezwolenie Marszałka Województwa Wielkopolskiego na prowadzenie działalności w zakresie skupu. Zgłoszona przez te podmioty powierzchnia pod uprawę w określonych gminach, zostanie również uwzględniona w ww. uchwale Sejmiku Województwa Wielkopolskiego na 2022 rok.

Zgłoszenia zawierające wielkość planowanych powierzchni pod te uprawy należy przesłać na adres Urzędu Miejskiego w Wyrzysku ul. Bydgoska 29, 89-300 Wyrzysk do dnia 19 października 2021 r.

BURMISTRZ WYRZYSKA

(-) Bogusława Jagodzińska

wstecz

Ułatwienie dostępu

Rozmiary czcionek

Wysoki kontrast

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Wyrzysku

ul. Bydgoska 29
89-300 Wyrzysk

Godziny urzędowania

Poniedziałek: 7.30 - 16.30
Wtorek-Środa: 7.30 - 15.30
Czwartek-Piątek: 7.30 - 15.00

Jak dojechać

Zobacz na mapie