Wyszukiwarka

Wyszukiwarka :

05

Przejście do Przedszkola Publicznego im. Chatka Puchatka w Wyrzysku

Szanowni Państwo,

w związku z często zadawanymi pytaniami dotyczącymi zamkniętego przejścia do Przedszkola Publicznego im. Chatka Puchatka w Wyrzysku, wyjaśniam.

Schody te usytuowane są w ok. 1/3 części (od strony Przedszkola) na działce gminnej, w pozostałej części na gruntach nie stanowiących własności Gminy. W związku z tym, że Gmina może prowadzić inwestycje lub remonty tylko i wyłącznie na działkach stanowiących jej własność, nie jest możliwe, a wręcz niezgodne z prawem, wykonywanie prac na obiektach do niej nie należących.

Widząc jednak ogromną potrzebę zachowania tego bezpiecznego przejścia do Przedszkola, Burmistrz Wyrzyska zwróciła się do Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej o wspólne, zgodne z własnością, wyremontowanie schodów.

Z inicjatywy Burmistrza Wyrzyska w dniu 28 lutego 2022 roku w siedzibie Urzędu Miejskiego w Wyrzysku odbyło się spotkanie z Prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej w Wyrzysku, na którym omówiono problem związany ze złym stanem technicznym schodów prowadzących do Przedszkola w Wyrzysku.

Ze strony Urzędu przedstawiono propozycję naprawy schodów w granicach przysługującego poszczególnym podmiotom prawa własności do działek gruntu, co związane byłoby z poprawą bezpieczeństwa osób korzystających z tego przejścia, a w szczególności dzieci.

Ponadto przedstawiono dwa inne rozwiązania mające na celu uregulowanie tej kwestii, tj:

1) zaproponowano wykup części działek zajętych pod schody,

2) zawarcie umowy (najmu, użyczenia) przedmiotowej części gruntu.

 

Te dwie ostatnie propozycje dawałyby możliwość wyremontowania schodów przez Gminę Wyrzysk i Spółdzielnia nie musiałaby pokrywać żadnych kosztów związanych z tą inwestycją.

 

Jednak nasze propozycje nie spotkały się z aprobatą Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej w Wyrzysku.

Pisma kierowane przez Zarząd Spółdzielni do tut. Urzędu datowane na 14 marca 2022 roku oraz 11 kwietnia 2022 roku zawierają informacje, z których wynika, że przedstawione przez nas rozwiązania są nie do zaakceptowania przez Zarząd Spółdzielni. W swoim piśmie z 11.04.2022 r. Zarząd Spółdzielni poinformował o zamknięciu schodów z dniem 1 maja bieżącego roku i zabezpieczeniem ich przed dalszym użytkowaniem.

Mając na uwadze powyższe informuję, że ze strony Urzędu Miejskiego w Wyrzysku poczyniono wszystko, co mogłoby doprowadzić do załatwienia niniejszej sprawy, tj. dalszego użytkowania schodów prowadzących do Przedszkola.

Nadal Burmistrz Wyrzyska jest otwarta na propozycje współpracy w celu bezpiecznego użytkowania ww. przejścia.

 

Z poważaniem

Burmistrz

(-) Bogusława Jagodzińska

  • Schody (1)
  • Schody (2)

wstecz

Ułatwienie dostępu

Rozmiary czcionek

Wysoki kontrast

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście

Kalendarium

«poprzedni miesiącsierpień 2022»następny miesiąc
PnWtŚrCzwPtSobNd
1234567
8910111213dzień: 14
151617181920dzień: 21
22232425262728
293031

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Wyrzysku

ul. Bydgoska 29
89-300 Wyrzysk

Godziny urzędowania

Poniedziałek: 7.30 - 16.30
Wtorek-Środa: 7.30 - 15.30
Czwartek-Piątek: 7.30 - 15.00

Jak dojechać

Zobacz na mapie