Wyszukiwarka

Wyszukiwarka :

2015

Krzysztof Martin wicemistrzem Wielkopolski

Wielkim sukcesem dla Krzysztofa Martina z Gimnazjum  im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyrzysku zakończyła się 22. edycja „Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym”. Gimnazjalista reprezentujący powiat pilski i gminę Wyrzysk uzyskał tytuł laureata zdobywając II miejsce w finale wojewódzkim, tego cenionego konkursu, który w tym roku odbył się pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 

  • Krzysztof Martin wicemistrzem Wielkopolski
  • Krzysztof Martin wicemistrzem Wielkopolski
  • Krzysztof Martin wicemistrzem Wielkopolski

Przypominamy, iż Krzysztof Jaśkiewicz i Krzysztof Martin z Wyrzyska wygrali w maju br. eliminacje powiatowe i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który odbył się 16 czerwca 2015 roku w Żychlinie koło Konina. Finałowa rozgrywka składała się z części pisemnej dla wszystkich uczestników – każdy powiat z naszego województwa miał dwóch reprezentantów  oraz z części ustnej dla najlepszej ósemki. Pytania konkursowe obejmowały trudne zagadnienia z samorządu lokalnego, demokracji, organizacji pozarządowych, konstytucji RP oraz Unii Europejskiej. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli kuratorium, ośrodka metodycznego dla nauczycieli  oraz wójtów i burmistrzów z naszego województwa.  Nasz reprezentant Krzysztof Martin uzyskał po pierwszym etapie czwartą lokatę kwalifikując się do części ustnej. W tej fazie wykazał się sporą odpornością psychiczną i ostatecznie awansował na drugie miejsce. O krok od awansu do decydującej fazy był Krzysztof Jaśkiewicz, któremu zabrakło zaledwie jednego punktu do awansu do II rundy. Krzysztof Martin w nagrodę odebrał smartfona i inne nagrody od Ireneusza Niewiarowskiego – senatora RP oraz  jednocześnie przewodniczącego Towarzystwa Samorządowego i przewodniczącego Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów.   

 

- Zaprocentowała ciężka dwuletnia praca, poparta silną wolą i ambicją ucznia, który sumiennie uczestniczył w zajęciach kółka samorządowego i licznych konsultacjach. – podsumował konkurs Ryszard Sell, nauczyciel przygotowujący uczniów do zawodów.

 

Ryszard Sell, Gimnazjum  im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyrzysku 

  • autor: Gimnazjum w Wyrzysku, data: 2015-06-22

wstecz

Ułatwienie dostępu

Rozmiary czcionek

Wysoki kontrast

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście

Kalendarium

«poprzedni miesiącstyczeń 2022»następny miesiąc
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Wyrzysku

ul. Bydgoska 29
89-300 Wyrzysk

Godziny urzędowania

Poniedziałek: 7.30 - 16.30
Wtorek-Środa: 7.30 - 15.30
Czwartek-Piątek: 7.30 - 15.00

Jak dojechać

Zobacz na mapie