Wyszukiwarka

Wyszukiwarka :

2015

Rok Otwartej Szkoły

Minister edukacji narodowej ustanowiła rok szkolny 2015/2016 Rokiem Otwartej Szkoły. „Otwarta szkoła to taka, która nie zamyka się na kulturę, sztukę, sport, środowiska lokalne. Potrafi korzystać z tego, co ją otacza”. Tak mówiła pani minister o kierunkach realizacji polityki oświatowej na bieżący rok szkolny. Działania podejmowane przez uczniów, nauczycieli i rodziców Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku doskonale wpisują się w tenże projekt.

Ostatni dzień września uczniowie dwóch klas - 4c i 5b wraz z wychowawczyniami, panią Magdaleną Wachowską oraz panią Darią Maciejewską, spędzili na łonie przyrody. Po skończonych lekcjach pieszo udali się do leśniczówki „Zielona Góra”. Teren ten doskonale nadaje się do wypoczynku i rekreacji. Nieopodal popularnej ścieżki rowerowej łączącej naszą miejscowość z Osiekiem nad Notecią jest miejsce na bezpieczne rozpalenie ogniska, znajduje się tam również wiata – miejsce specjalnie przygotowane przez nadleśnictwo dla dzieci i młodzieży tam przebywającej. Już sama droga na miejsce zbiórki była nie lada wyzwaniem dla  czwartoklasistów i ich o rok starszych kolegów. Nauczycielki i rodzice jednak skutecznie motywowali niemal czterdziestoosobową grupę piechurów do dalszego wędrowania.
Z pewnością niemałą zachętą dla uczniów były przepyszne kiełbaski oraz inne smakowitości, które piekły się już nad ogniskiem. Zmęczona grupa po niemal godzinnej wędrówce dotarła do celu. Wyczerpani, ale z uśmiechami na twarzach, ze smakiem schrupaliśmy smakowite i pachnące kiełbaski oraz przepyszne pączki. Po posiłku nadszedł czas na zabawy integracyjne – piłkę nożną i siatkową, badmintona, gry terenowe, spacer po lesie. Warto dodać, że we wszystkich atrakcjach z chęcią uczestniczyli nie tylko uczniowie, ale i dorośli. Zabawa była niesamowita, a pogoda jak marzenie! Ze smutkiem zerkaliśmy na zegarki, gdy wybiła godzina 16.30 – czas do domu... Mamy jednak nadzieję, że to nie ostatnia taka impreza z udziałem dzieci, rodziców i wychowawców.

Wyjątkowe podziękowania należą się rodzicom dzieci, którzy nie tylko pomogli w przygotowaniu ogniska i poczęstunku, ale także odwieźli uczniów do ich domów. Dzięki ich obecności atmosfera podczas pierwszego integracyjnego pikniku była niezwykła, a jego organizacja ułatwiona – w szczególności dziękujemy zaangażowanym rodzicom – Państwu Elwirze i Krzysztofowi Tośko, Paniom Beacie Wchowiak-Szturo, Izoldzie Perlińskiej, Marcie Biedrzyckiej, Małgorzacie Sury, Monice Nowak, Małgorzacie Wojciechowskiej, Ewelinie Rosa oraz panom Andrzejowi Rzyduchowi, Radomirowi Kosteckiemu i Romanowi Tarapackiemu.


 

Daria Maciejewska

Magdalena Wachowska

  • Rok Otwartej Szkoły
  • Rok Otwartej Szkoły
  • Rok Otwartej Szkoły
  • Rok Otwartej Szkoły
  • Rok Otwartej Szkoły

wstecz

Ułatwienie dostępu

Rozmiary czcionek

Wysoki kontrast

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście

Kalendarium

«poprzedni miesiącmaj 2022»następny miesiąc
PnWtŚrCzwPtSobNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Wyrzysku

ul. Bydgoska 29
89-300 Wyrzysk

Godziny urzędowania

Poniedziałek: 7.30 - 16.30
Wtorek-Środa: 7.30 - 15.30
Czwartek-Piątek: 7.30 - 15.00

Jak dojechać

Zobacz na mapie