Wyszukiwarka

Wyszukiwarka :

Kluby i zespoły sportowe

Kluby i zespoły sportowe

Łobzonka Wyrzysk (Wyrzyski Ludowy Klub Sportowy "Łobzonka" Wyrzysk) 

Klub powstał w 1926 roku. Do roku 1935 zawody sportowe rozgrywane były na boisku ćwiczeń straży pożarnej - dziś w tym miejscu znajduje się targowisko. W roku 1936 roku klub przystąpił do Pomorskiego Związku Piłki Nożnej i występował w C-klasie. W sezonie 1935/1936 wybudowano stadion miejski przy ulicy Parkowej. Po wojnie reaktywowano działalność sportową i utworzono różne sekcje, m.in. lekkoatletyczną, sportów motorowych i tenisa. W roku 1964 piłkarze klubu awansowali do B-klasy. Z kolei w roku 1967 powstała sekcja podnoszenia ciężarów. Zawodnicy z Wyrzyska rywalizowali na pomostach w Nakle, Bydgoszczy i Mroczy. W tym czasie piłkarze wywalczyli awans do A–klasy. W 1975 roku Wyrzysk przydzielono do województwa pilskiego, a piłkarze Łobzonki zostali zawodnikami klasy okręgowej. W tym okresie w klubie funkcjonowała także sekcja motorowo–turystyczna. Odnowiono również szatnię oraz zmodernizowano stadion. W końcu lat 70-tych drużyna Łobzonki spadła do A–klasy. W 1985 roku oddano do użytku salę sportową dla sekcji tenisa stołowego. W początkach lat 90-tych wybudowano halę sportową z bazą noclegową i gastronomiczną, dzięki czemu do Wyrzyska przyjeżdżali zawodnicy z różnych dyscyplin z całej Polski. W 1996 roku męska ekipa tenisistów stołowych wywalczyła awans do I ligi. Pingpongiści z Wyrzyska grali w I lidze przez trzy sezony.

  • Łobzonka Wyrzysk
  • Łobzonka Wyrzysk
  • Łobzonka Wyrzysk

W sezonie 2015/2015 piłkarze klubu grają w pilskiej klasie okręgowej (grupa południowa), a tenisiści stołowi w rozgrywkach III ligi. 

Więcej informacji: http://lobzonkawyrzysk.futbolowo.pl i www.facebook.com/lobzonka.wyrzysk

 

MTB Wyrzysk Team

Na Ziemi Wyrzyskiej działa Zespół Kolarstwa Górsskiego MTB Wyrzysk Team. Grupa powstała w 2012 r. i liczy kilkunastu członków i sympatyków, których łączy zamiłowanie do sportu, wspólne treningi i zaangażowanie w promocję aktywnych form wypoczynku. Wszyscy rowerzyści startują w zawodach kolarstwa górskiego na terenie całego kraju. Są również współorganizatorami sportowych imprez gminnych takich jak: Wyrzyski Duathlon "Po zdrowie do lasu", czy Mistrzowstwa Gminy Wyrzysk w Nordic Walking. 

  • MTB Wyrzysk Team
  • MTB Wyrzysk Team
  • MTB Wyrzysk Team

Jedną z najważniejszych imprez współorganizowanych przez grupę jest MTB Wyrzysk Maraton w ramach cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB. Wydarzenie ma rangę Mistrzostw Wielkopolski w maratonach MTB i co roku przyciąga do miasta setki uczestników. 

  • MTB Wyrzysk Team
  • MTB Wyrzysk Team
  • MTB Wyrzysk Team

Ułatwienie dostępu

Rozmiary czcionek

Wysoki kontrast

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Wyrzysku

ul. Bydgoska 29
89-300 Wyrzysk

Godziny urzędowania

Poniedziałek: 7.30 - 16.30
Wtorek-Środa: 7.30 - 15.30
Czwartek-Piątek: 7.30 - 15.00

Jak dojechać

Zobacz na mapie