Wyrzysk.pl - oficjalny serwis Gminy Wyrzysk

Główne działy

Kalendarium

«maj 2018»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Treść

 • Rzeka Łobzonka produktem turystycznym regionu

Rzeka Łobzonka produktem turystycznym regionu

W środę, 3 czerwca 2015 r., w Urzędzie Miejskim w Wyrzysku przedstawiciele czterech gmin i dwóch powiatów Wielkopolski spotkali się aby wspólnie przedyskutować możliwości wykorzystania potencjału turystycznego rzeki Łobzonki.

 

„Łobzonka – kajakiem w naturze Krajny” - pod takim hasłem w Wyrzysku debatowano na temat stworzenia wspólnego przedsięwzięcia i oferty w zakresie turystyki  i rekreacji.     Na zaproszenie Bogusławy Jagodzińskiej – Burmistrza Wyrzyska w spotkaniu wziął udział Franciszek Tamas - Starosta Pilski, Ryszard Goławski – Starosta Złotowski, Józef Lewandowski  - Zastępca Burmistrza Łobżenicy, Henryk Dobrosielski  - Wójt Gminy Zakrzewo, dr Paweł Owsianny – Prezes Zarządu Klastra Turystycznego „Dolina Noteci”, Stefan Rymer – Przewodniczący Rady Miejskiej w Wyrzysku, Tadeusz Perliński – Zastępca Burmistrza Wyrzyska oraz radni Rady Miejskiej w Wyrzysku.

 

Uczestnicy spotkania zapoznali się z analizą potencjału szlaku kajakowego na Łobzonce, którą przygotował dr Paweł Owsianny. Zakłada ona m.in. podjęcie szeregu inwestycji  dotyczących budowy odpowiedniej infrastruktury (pomosty, oznakowanie) oraz  promocji   i przygotowania opisu szlaku kajakowego za pomocą publikacji i informacji  w mediach elektronicznych.

 

Przedstawiciele jednostek samorządowych (Gmina Wyrzysk, Gmina Łobżenica, Gmina Lipka, Gmina Zakrzewo, Powiat Pilski, Powiat Złotowski) zgodnie stwierdzili, że przedsięwzięcie jest dobrym pomysłem i należy je wspólnie realizować.  Zakres projektu, jego finansowanie oraz inne elementy będzie omawiane na kolejnym spotkaniu, które odbędzie się na początku sierpnia w Łobżenicy.

 

Urząd Miejski w Wyrzysku

 • autor: Urząd Miejski w Wyrzysku, data: 2015-06-08
 • Rzeka Łobzonka produktem turystycznym regionu
 • Rzeka Łobzonka produktem turystycznym regionu
 • Rzeka Łobzonka produktem turystycznym regionu
 • Rzeka Łobzonka produktem turystycznym regionu
 • Rzeka Łobzonka produktem turystycznym regionu

« wstecz

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Intranet

Intranet - Logowanie

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.