Wyszukiwarka

Wyszukiwarka :

04

Akcja Kastracja

Gmina Wyrzysk i Fundacja ZWIERZ proponują nieodpłatne przeprowadzenie zabiegu sterylizacji/kastracji Twojego zwierzęcia.
⚠️Informacje w Straży Miejskiej w Wyrzysku,
-w godzinach od 7.00 do 15.00- od poniedziałku do piątku,
Kontakt: 508-199-226 oraz 503-427-376
 
‼️ Czas realizacji projektu: 19 kwietnia – 31 października 2022 r.
(lub do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel).
 
Gabinet Weterynaryjny:
Lek. Wet. Tomaszem Gruchalski prowadzącym Gabinet Weterynaryjny – Usługi Lekarsko-Weterynaryjne, z siedzibą ul. Pomorska 2D, 89-300 Wyrzysk.
 
Fundacja ZWIERZ wraz z Naszą Gminą podjęły się wspólnie realizacji projektu ZWIERZowa Akcja Kastracja! mającego na celu zmniejszenie liczby zwierząt niechcianych przez upowszechnienie przeprowadzania zabiegów sterylizacji/ kastracji u zwierząt utrzymywanych przez ich opiekunów.
Każdy mieszkaniec Gminy Wyrzysk może zgłosić się ze swoim zwierzęciem na zabieg sterylizacji/kastracji, którego koszt poniosą wspólnie Fundacja ZWIERZ i Gmina Wyrzysk.
Zwierzę zostanie również trwale oznakowane (chipem). Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu może być choroba zwierzęcia lub wiek.
DLACZEGO WARTO?
???? Zapewnisz zdrowie i dobre życie zwierzęciu oraz obniżysz koszty przyszłego leczenia.
???? Zapobiegniesz zwiększaniu się liczby zwierząt bezdomnych w gminie oraz zmniejszysz koszty opieki nad nimi.
Właściciele psów i kotów oraz opiekunowie kotów wolno żyjących mogą skorzystać z bezpłatnej akcji sterylizacji i kastracji prowadzonej przez Urząd Miejski w Wyrzysku i Fundację ZWIERZ oraz bezpłatnie je zachipować. Akcja zapewnia właścicielom psów i kotów finansowanie w wysokości 100% kosztów sterylizacji i kastracji zwierząt z terenu Gminy Wyrzysk oraz znakowania zwierząt poprzez chipowanie. Finansowanie nie obejmuje kosztów związanych z dowozem zwierzęcia do Przychodni Weterynaryjnej i jego odbioru.
‼️ Warunkiem koniecznym do ubiegania się o finansowanie zadania jest:
????przedłożenie w siedzibie Straży Miejskiej (ul. Bydgoska 32, Wyrzysk) kompletnego wniosku (wniosek do pobrania w siedzibie SM);
???? właściciel zwierzęcia zobowiązany jest do okazania dowodu tożsamości, książeczki zwierzęcia, rodowodu lub paszportu bądź innego dokumentu potwierdzającego prawo do zwierzęcia;
???? właściciel zwierzęcia zobowiązany jest przedstawić ważne zaświadczenie o zaszczepieniu przeciwko wściekliźnie psa lub aktualny wpis w książeczce szczepień psa
???? właściciel zwierzęcia zobowiązany jest przedstawić ważną opłatę podatku od posiadania psa,
oraz łączne spełnienie poniższych warunków.
????chipowanie zwierzęcia poddanego zabiegowi sterylizacji lub kastracji wiąże się z wpisaniem zwierzęcia do ogólnopolskiej bazy zwierząt oznakowanych Safe animal (www.safe-animal.eu), przy czym danymi opiekuna niezastrzeżonymi w bazie będzie co najmniej numer telefonu.
???? osoby niewyrażające zgody na chipowanie zwierzęcia nie mogą skorzystać z finansowania zabiegów sterylizacji albo kastracji.
‼️Jeżeli lekarz weterynarii wykonujący zabieg sterylizacji albo kastracji uzna, że zwierzę nie może zostać poddane zabiegowi ze względu na chorobę lub wiek, zostanie ono wykreślone z listy zwierząt zakwalifikowanych do wykonania zabiegu.‼️
 
W przypadku wykreślenia zwierzęcia z wykazu do udziału w wykonaniu zabiegu zakwalifikowane zostanie kolejne zwierzę z wykazu, które nie zostało wcześniej zakwalifikowane ze względu na przekroczenie ustalonego limitu zabiegów.
 
Urząd Miejski w Wyrzysku nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek komplikacje i powikłania związane z przeprowadzonym zabiegiem oraz okresem rekonwalescencji zwierzęcia. Sterylizacja/kastracja psa/kota dotyczy zwierząt powyżej 6 miesiąca życia oraz kwalifikującego się do znieczulenia ogólnego. Ostateczną decyzję czy stan zdrowia zwierzęcia pozwala na poddanie go zabiegowi podejmuje lekarz weterynarii.
Osoby mające problem z dowozem zwierzęcia do Przychodni mogą skontaktować się ze Strażą Miejską w Wyrzysku.
Sterylizacja jest jedynym skutecznym sposobem rozwiązania problemu bezdomności zwierząt. Przeważająca część psów i kotów staje się bezdomna ze względu na niekontrolowane rozmnażanie i brak wystarczającej liczy osób, które przyjęłyby je pod swój dach. Decydując się na sterylizację możesz przyczynić się do ograniczenia ilości bezdomnych psów i kotów, a tym samym zapobiec ich cierpieniu i złemu traktowaniu
  • PLAKAT 1
  • PLAKAT 2
  • PLAKAT 3

wstecz

Ułatwienie dostępu

Rozmiary czcionek

Wysoki kontrast

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście

Kalendarium

«poprzedni miesiącsierpień 2022»następny miesiąc
PnWtŚrCzwPtSobNd
1234567
8910111213dzień: 14
151617181920dzień: 21
22232425262728
293031

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Wyrzysku

ul. Bydgoska 29
89-300 Wyrzysk

Godziny urzędowania

Poniedziałek: 7.30 - 16.30
Wtorek-Środa: 7.30 - 15.30
Czwartek-Piątek: 7.30 - 15.00

Jak dojechać

Zobacz na mapie